سونی از ابتدای سال 2013، با معرفی اکسپریا Z فصل جدیدی از طراحی را در گوشی های هوشمند خود آغاز کرد. طراحی گوشی های هوشمند اکسپریا که به امنی بالانس مشهور است، چند سالی است که با تغییرات ریز و درشت همراه است، اما همچنان همان فلسفه در تمامی نسل ها دنبال میکند.

سونی از سال 2016، با کنار گذاشتن سری Z و راه اندازی سری X، سعی در ایجاد تغییر در گوشی های هوشمند خود داشت که در زمینه طراحی نیز تغییراتی حاصل شد. اما سری X نیز همچنان ادامه دهنده همان راهی بودند که سونی از اکسپریا Z در سال 2013 آغاز کرده بود.

چند وقتی است که گوشی های هوشمند سونی که پیش از این به طراحی کم نظیر مشهور بودند، با انتقادات زیادی مواجه شدند. بحث کم کردن حاشیه ها و نیز یک انقلاب وسیع در زمینه طراحی، خواسته بسیاری از مشتریان سونی است که تا این لحظه سونی به آن تن نداده است. اتفاقی که شاید در آینده ای نزدیک رخ دهد و امنی بالانس خود را با یک سبک دیگر از طراحی تعویض کند.

اطلاعاتی امروز به دست آمده که نشان میدهد، سونی از ابتدای سال آینده میلادی، گوشی های هوشمند خود را با زبان طراحی جدید معرفی میکند. زبان طراحی جدید سونی احتمالا Mirai نام دارد که در لغت به معنای “آینده” است. از آنجایی که واژه آینده برای این زبان طراحی در نظر گرفته شده، احتمالاً باید شاهد یک طراحی کاملا متفاوت و خاص باشیم که پیش از این کمتر نمونه ای از آن را مشاهده کرده ایم. به هر حال انتظار ما این است سونی در سال آینده تغییراتی را در زبان طراحی گوشی های خود ایجاد کرده و خواسته های کاربران خود را در تولید گوشی های اکسپریا در نظر بگیرد.

منبع: