playstation-4-ps4-20th-anniversary-logo-angle

همانطور که در جریان هستید، سونی کنفرانس اختصاصی ویژه ای را برایِ روز 7 سپتامبر 2016 میلادی در شهر نیویورک تدارک دیده است و با توجه به خبرها و شایعاتی که تا به امروز منتشر شده است، میدانیم که حدأقل سونی از یک کنسول پرده برمیدارد. اما آیا سونی برنامه ای برایِ معرفی کنسول دیگری در کنار کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Neo دارد؟

بر اساس خبری که امروز وال استریت ژورنال منتشر کرده است، به نظر میرسد باید انتظار معرفی دو کنسول در مراسم اختصاصی پلی استیشن سونی را داشته باشیم. خبرهایِ به دست رسیده حاکی از این هستند که سونی احتمالاً از دو کنسول PS4 Neo و PS4 Slim در کنفرانس اختصاصی خود پرده برمیدارد، اما نام دقیق یکی از این دو کنسول هنوز مشخص نیست.

وقتی درباره نامگذاری این محصولات از خبرنگار وال استریت ژورنال سوال شده است، وی تنها از دو واژه « نسخه استاندارد » و « نسخه بالا رده » یاد کرده است، که واژه دوم به احتمال بسیار زیاد به کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Neo بازمیگردد و واژه اول، به نسخه جمع و جور کنسول PS4 با نام PS4 Slim ( که دیروز تصاویری واقعی از آن به بیرون درز کرده بود ) اشاره دارد.

فرض وجود کنسول جمع و جوری با نام PS4 Slim چندی است توسط اصحاب رسانه و پس از معرفی کنسول جمع و جور مایکروسافت با نام XBOX One S مطرح شده است. از آنجایی که این بازی تنها دو بازیگر بزرگ به نام سونی و مایکروسافت دارد، شاید معرفی نشدن کنسول جمع و جوری همچون XBX1 S مایکروسافت از سویِ سونی به نوعی بهم ریختن قاعده بازی باشد.

البته باز هم نمیتوان با قطع و یقین در این باره نظر داد، چون هنوز هیچگونه خبر رسمی ای از وجود نسخه دیگری به جز نسخه ارتقا یافتۀ کنسول PS4 سونی با نام PS4 Neo در دست نیست و تنها باید تا تاریخ 7 سپتامبر 2016 میلادی منتظر بمانیم و ببینیم سونی برایِ ما چه چیزی تدارک دیده است.

منبع: