sony-logo11

این روزها بخش ساخت فیلم سونی روزهایِ خوشی را پشت سر میگذارد، چون با کمپانی خوش نام مارول در حال ساخت فیلم اسپایدرمن جدید میباشد، که قرار است تابستان سال آینده میلادی اکران شود و قطعاً استقبال بینظیری از آن خواهد شد. اما با اینحال، سونی تفکرات بزرگتری در سر دارد و دوست دارد در آینده ای نزدیک کمی وضعیت بخش هایِ به نسبت ضعیف خود را بهبود ببخشد.

پایان هفته گذشته نیویورک پست اذعان کرد که سونی در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زیادی در بخش ساخت فیلم خود میباشد و این موضوع نشأت گرفته از حملات سایبری سال هایِ گذشته و خسارات جبران ناپذیری است که به سونی وارد شده است. به همین دلیل، گفته میشود که سونی در نظر دارد تغییراتی در بخش فیلم سازی خود که با نام سونی پیکچرز فعالیت میکند ایجاد کند.

بر اساس گزارش نیویورک پست، سونی در نظر دارد بخش ساخت فیلم را با بخش سرگرمی ها ( بازی ) ادغام کند و آقایِ Andrew House را سرپرست این بخش ها کند. این منبع خبری اذعان میکند که سونی در آینده ای نزدیک بخش ساخت فیلم خود را با بخش پلی استیشن ادغام خواهد کرد، تا یک بار برایِ همیشه مشکلات بخش مذکور حل شود و سونی دغدغه ای پیرامون این بخش نداشته باشد.

اما همانطور که در جریان هستید، برخلاف سونی پیکچرز، بخش پلی استیشن یکی از سودآورترین بخش هایِ سونی در طی سالیان اَخیر و پس از عرضه کنسول محبوب PS4 میباشد، چون سونی در طی 3 سال اَخیر توانسته است بیش از 50 میلیون کنسول پلی استیشن 4 را به فروش برساند، که یک موفقیت بزرگ برایِ این کمپانی اَصیل ژاپنی محسوب میشود و در کنار فناوری هایِ جدید آینده ای روشن برایِ این بخش رقم زده است.

گفته میشود تصمیم مذکور را سونی در پایان سال مالی اَخیر ( 31 مارس 2017 میلادی ) اجرایی خواهد کرد، اما هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و شاید این موضوع صرفاً در حد یک ایده باقی بماند. سونی سال گذشته دو بخش بزرگ را با هم ادغام کرد و این اتفاق در پایان سال مالی 2015 و قبل از شروع سال مالی اَخیر رُخ داد، که نتیجه مطلوبی نیز از آن حاصل شد؛ به همین دلیل این کمپانی مجدداً قصد دارد دو بخش سودآور و ضرر رسان را با هم ادغام کند تا به این ترتیب یکی از بخش هایِ مهم خود را از دست ندهد.

منبع: