controller-light-11b7a64b.0

بسیاری از گیمرهایی که با کامپیوتر به بازیهایِ رایانه ای میپردازند به این موضوع واقف هستند که بازی کردن با دسته مخصوص بازی بسیار ساده تر و بهتر از بازی کردن با موس و کیبورد است. حال اینکه در دنیا دسته هایِ زیادی برایِ گیمرهایِ بازیهایِ کامپیوتری وجود دارد، اما بهترین آنها را میتوان کنترلر XBOX دانست، که همخوانی بینظیری با سیستم عامل ویندوز دارد.

در این سویِ ماجرا اما داستان کاملاً متفاوت است و دسته اختصاصی کنسول هایِ Playstation 3 و Playstation 4 سونی با سیستم عامل ویندوز همخوانی جالبی ندارند و گیمرها اگر دوست داشته باشند بازیهایِ کامپیوتری را با دسته یکی از کنسول هایِ نسل قبل یا نسل حاضر سونی انجام دهند، باید نرم افزار خاصی را دانلود، بر رویِ سیستم عامل ویندوز نصب کنند و با هزار گرفتاری به بازی بپردازند.

اما بر طبق خبری که امروز توسط یکی از منابع معتبر نزدیک به سونی منتشر شده است، احتمالاً به زودی گیمرهایِ ویندوزی دیگر نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار ثالث و طی کردن مراحل مختلف برایِ همگام سازی دسته اختصاصی سونی با سیستم عامل ویندوز را ندارند، چون سونی در حال همگام سازی دسته اختصاصی Dual Shock 4 خود ( که در انحصار کنسول Playstation 4 میباشد ) با سیستم عامل مایکروسافت است.

بر اساس تأییده ای که در کمیته ارتباطات فدرال ایالت متحده آمریکا صادر شده است، سونی در حال کار بر رویِ تراشه ای شبیه به دانگل وایفای یا بلوتوث برایِ رایانه هایِ شخصی است، که وظیفه برقراری ارتباط مستقیم کنترلر با سیستم عامل ویندوز را به عهده دارد. این قطعه فعلاً با اسم رمز CUH-ZWA1U شناخته میشود و گویا از طریق پورت USB به رایانه هایِ شخصی متصل میشود.

درباره جزئیات این قطعه، زمان معرفی و عرضه و حتی قیمت این محصول هنوز هیچگونه خبری در دست نیست، اما در صورت معرفی چنین قطعه ای، حتماً سر و صدایِ زیادی در رسانه هایِ خبری دنیا به پا خواهد شد. در مجموع زمان همه چیز را ثابت میکند و در آینده ای نه چندان دور شاید خبری مبنی بر معرفی چنین محصولی را در رسانه ها ببینیم.

منبع: