هفته گذشته، حادثه ای تلخ در ژاپن موجب خسارات فراوانی به شرکت های فعال در این کشور شد. زلزله ای که در منطقه كوماموتو رخ داد باعث ایراد خسارت و تعطیلی به کارخانه های زیادی از جمله مرکز ساخت سنسورهای دوربین سونی شد.

سونی در این منطقه، سنسورهای دوربین شرکت های معتبری از جمله آیفون را تولید میکرد که زلزله موجب تعلیق موقت این کارخانه شد. تعطیلی فعالیت های سونی در این منطقه و پیش از آن زلزله نیز در مجموع خسارت های فراوانی را به سونی وارد آورد.

بر طبق روال هر سال سونی در آخرین روزهای ماه آوریل گزارش مالی سه ماهه خود را منتشر میکند. امسال نیز بر اساس برنامه های قبلی قرار بر این بود تا روز 28 آوریل سونی گزارش مالی جدید خود را ارائه کند اما حادثه ای پیش بینی نشده برنامه های سونی را برای انجام این کار بهم ریخت.

سونی در فاصله ای کوتاه تا پایان ماه آوریل اعلام کرد که گزارش مالی جدید این شرکت تا برآورد نهایی خسارات ناشی از زلزله منتشر نخواهد شد. با این حساب 28 آوریل نباید منتظر گزارش مالی جدید سونی باشیم. سونی پیش بینی میکند تا ماه آینده میلادی بتوانند در نهایت این گزارش مالی را جمع بندی کرده و به انتشار برسانند.

منبع: