ps4-pro-screen-03

سونی چند روز پیش از جدیدترین دستاورد خود در زمینه کنسول هایِ بازی پرده برداشت. این کنسول ارتقا یافته که نهایتاً نام PS4 Pro به خود گرفت، دارایِ سخت افزاری قدرتمند نسبت به نسل قبل و پشتیبانی سخت افزاری از خروجی تصویر 4K میباشد. از آنجایی که دنیا با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت به جلو میباشد، تصور همه گیر شدن استاندارد 4K تا سال 2017 اَمری اجتناب ناپذیر بود.

اما در این بین یکی از مقامات ارشد سونی اذعان میکند که در زمان معرفی و عرضه کنسول PS4 در سال 2013 ما میدانستیم که چنین روزی فرا خواهد رسید و سونی از همان زمان برنامه هایِ دقیقی برایِ طراحی، توسعه و معرفی کنسولی ارتقا یافته داشت و این ایده مربوط به یک دوره کوتاه نیست، بلکه مدت زمان زیادی بر رویِ آن کار شده بود.

بر اساس گفته هایِ Mark Cerny، مدیر ارشد طراحی کنسول PS4، سونی از زمان عرضه کنسول PS4 در سال 2013 به فکر طراحی نسخه ای ارتقا یافته از این کنسول برایِ آینده بود. با توجه به عرضه تلویزیون هایی با استاندارد 4K، پیش بینی این موضوع بسیار ساده بود و از این رو ما به فکر توسعه نسلی ارتقا یافته از کنسول خود افتادیم.

در حال حاضر هر دو کمپانی مایکروسافت و سونی نسل ارتقا یافتۀ کنسول هایِ محبوب PS4 و XBX1 را معرفی کرده اند و تنها کمپانی نینتندو در این بین دست به هیچ کاری پیرامون ارتقایِ کنسول خود برایِ پشتیبانی از استاندارد 4K نزده است. کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro سونی از تاریخ 10 نوامبر 2016 میلادی و با قیمت 399 دلار در دنیا به فروش خواهد رسید و نسل ارتقا یافتۀ کنسول XBX1 کمپانی مایکروسافت نیز تا سال 2017 از راه خواهد رسید.

منبع: