سونی یکی از کمپانی هایِ بسیار سرسخت دنیا در بحث تغییر در طراحی گوشی هایِ هوشمندش میباشد و هر چند سال یکبار تغییرات محسوسی را در طراحی گوشی هایِ هوشمند خود ایجاد میکند. این کمپانی اَصیل ژاپنی تا آنجایی در تصمیم گیری هایِ خود در بخش طراحی سرسخت است که بسیاری سونی را امروزه با حاشیه هایِ صفحه نمایشش به عنوان یکی از بارزه هایِ اصلی گوشی هایِ اکسپریا میشناسند.

اما با توجه به اینکه بیشتر کمپانی هایِ دنیا طراحی گوشی هایِ خود را به سمت بی حاشیه کردن صفحات نمایش پیش برده اند، گویا سونی نیز تا حدودی درباره این موضوع اندیشیده است و در نطقی رسمی، اَخیراً پیرامون این موضوع اظهار نظر کرده است. تیم مهندسین پشت پرده طراحی گوشی هایِ اکسپریا XZ2 و XZ2 Compact این موضوع را صراحتاً بیان کرده اند که با تغییر نسبت تصویر صفحه نمایش به استاندارد 18:9 بازخوردهایِ بسیار مثبتی از سویِ کاربران دریافت کرده اند.

همچنین، سونی اذعان کرده است که با بررسی وضعیت بازار به این نتیجه رسیده است که بسیاری از کاربران دنیا با گوشی هایِ هوشمندی که از صفحه نمایش بزرگتری برخوردارند بهتر ارتباط برقرار میکنند. از طرفی سونی عقیده دارد با توجه به رزلوشن صفحه نمایش، نسبت تصویر میتواند متغیر باشد. من باب مثال، در گوشی اکسپریا XZ2 Premium به دلیل 4K بودن صفحه نمایش، این کمپانی از نسبت تصویر 16:9 سنتی استفاده کرده است، که کار کردن با گوشی هوشمند را راحت تر میکند.

سونی اذعان میکند از تب و تاب بی حاشیه شدن صفحات نمایش گوشی هایِ هوشمند بازار به خوبی باخبر است و مهندسین این کمپانی ژاپنی در حال کار کردن بر رویِ صفحات نمایش بدون حاشیه برایِ گوشی هایِ اکسپریا میباشند، اما سونی عجله ای برایِ عرضه محصولی با این صفحات نمایش ندارد.

سونی میگوید همواره 2 موضوع را در بحث طراحی صفحات نمایش گوشی هایِ هوشمند خود مورد توجه قرار داده است: بحث راحتی استفاده از گوشی ( راحت نگاه داشتن در دست ) و انتقال تجربه ای بینظیر در تماشایِ محتوی بر رویِ گوشی هوشمند. این کمپانی ژاپنی اعتقاد دارد بی حاشیه شدن صفحات نمایش فعلاً به یکی از این 2 موضوع خدشه وارد میکند و مهندسین این کمپانی در حال کار بر رویِ رفع نواقص آن هستند.

سونی در ادامه اشاره میکند که در صورت بی حاشیه شدن صفحات نمایش، باید اسپیکرهایِ استریو که در مقابل گوشی قرار دارند را به همراه دوربین سلفی جابجا کند و جایِ بسیار خوبی برایِ آن در نظر بگیرد. سونی صراحتاً اشاره میکند که در آینده نزدیک طراحی گوشی هایِ اکسپریا متحول خواهد شد و این کمپانی همپایِ کمپانی هایِ دیگر در دنیا طراحی خود را به روز خواهد کرد، تا بتواند همچنان در کورس رقابت باقی بماند.

منبع: