Xperia Eye

همانطور که در جریان هستید، سونی صبح امروز کنفرانس خبری خود را در MWC 2016 در شهر بارسلونا برگزار کرد و مثل سایر کمپانی هایِ بزرگ دنیا علاوه بر معرفی گوشی هوشمند، به معرفی لوازم جانبی بسیار زیادی نیز پرداخت. یکی از این لوازم جانبی هایِ بسیار جالب که هنوز در مرحله یک نمونه مفهومی میباشد، دوربین « Xperia Eye » است؛ که در کنار نمونه هایِ مفهومی « Xperia Projector » و « Xperia Agent » معرفی شد.

اکسپریا Eye که اولین نمونه مفهومی آن در خلال کنفرانس خبری سونی معرفی شد، یک دوربین بسیار جمع و جور با زاویه دید بسیار عریض است، که اگر مایل باشید میتوانید آن را به لباس خود آویزان کنید. سونی اذعان میکند که برایِ طراحی این محصول سعی کرده است بالاترین کیفیت ممکن را در کوچک ترین سایز ممکن برای کاربران به ارمغان بیاورد.

این دوربین کوچک مجهز به لنز 360 درجه ای کُروی است، که به طرز بسیار هوشمندی طراحی و توسعه داده شده است. سونی میگوید برای گرفتن عکس با این دوربین هوشمند میتوانید با فرامین صوتی یا حالات چهره و حتی تکان دادن دست اقدام کنید. این ابزار هوشمند در کنار دو محصول دیگر که آنها هم فعلاً در نمونه مفهومی به سر میبرند و در خبرهایی جداگانه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد معرفی شده است.

سونی درباره جزئیات این محصول هنوز صحبتی به میان نیاورده است و به همین دلیل هیچگونه خبری از جزئیات این محصول در دست نیست. حتی نمیدانیم این محصول چه زمانی به صورت رسمی معرفی خواهد شد، چه زمانی برایِ عرضه عمومی آماده میشود و یا اینکه سونی چه قیمتی برایِ آن در نظر گرفته است.

در مجموع، تنها چیزی که از این محصول در دسترس است یک سری اطلاعات کلی به همراه عکس هایی از این محصول میباشد. همانطور که در عکس ها مشاهده خواهید کرد، این دوربین قابل پوشیدن بسیار کوچک است و میتوانید به سادگی و بدون مشکل آن را به یقه ژاکت خود آویزان کنید.

پیش بینی میشود که تا پایان سال جاری میلادی اطلاعات بیشتری از این محصول به بیرون درز پیدا کند و شاید این محصول آماده عرضه شود. آنچه که بدیهی است، سونی در حال سرمایه گذاری بیش از پیش بر رویِ اَبزارهایِ مفهومی جدید میباشد و این خبری خوشحال کننده برایِ طرفداران محصولات سونی است. با ما همراه باشید…

Sony-Xperia-Eye-Concept-MWC-AH-5

Sony-Xperia-Eye-Concept-MWC-AH-4

Sony-Xperia-Eye-Concept-MWC-AH-3

Sony-Xperia-Eye-Concept-MWC-AH-2

منبع: