gsmarena_001
سونی به تازگی از نسخه دوم دوربین فول فریم a99 پرده برداشت. در هسته این دوربین سنسوری 42.4 با رنج ایزو 50 الی 102400 نهفته است. این سنسور از جدیدترین سیستم فوکوس برای فیلمبرداری و عکس برداری بهره میبرد تا تصاویری هرچی بهتر را در اختیار کاربر قرار دهد.

این دوربین از سیستم اتوفوکوس هیبریدی بهره میبرد که با ترکیب 79 نقطه شناسایی منطقه، 15 نقطه صلیبی اطراف، 399 نقطه فوکوس کانونی و 323 نقطه فوکوس دستی اتوفوکوس هیبریدی فاز عکسبرداری را تشکیل میدهد.

همچنین این دوربین توانایی شناسایی حرکات سوژه ها، تشخیص حرکت چشم برای جلوگیری از تار شدن تصویر و قابلیت فوکوس EV-4، ثبت فیلم با نرخ فریم 12 فریم بر ثانیه در حالت ثابت AF/AE و نرخ 8 فریم در حالت لایو ویو را داراست.

این دوربین علاوه بر موارد فوق از تکنولوژی تثبیت کنندگی تصویر 5 جهته همراه شده است تا علاوه بر تثبیت کننده فیزیکی لنز ها بتواند تصاویری هرچه واضح تر را ثبت کند.
gsmarena_003
در پشت دستگاه شاهد حضور نمایشگر ال سی دی با قابلیت بزرگنمایی 0.78 برابری هستیم. سونی در نسخه جدید رابط کاربری این دستکاه را دستخوش تغییرات فراوانی در جهت سهولت استفاده کرده است نقطه ای که معمولا نقطه ضعف دوربین های سونی بودند.

این دوربین دارای دو درگاه مموری، وای فای داخلی، بلوتوث و تکنولوژی NFC میباشد که همگی در بدنه ای از جنس منیزیم پرس شده گنجانده شده اند. بالاخره در این دوربین شاهد استفاده از تمام قابلیت سنسور در ضبط تصاویر 4K هستیم که بدون اتلاف هیچ پیکسلی تصاویر را ذخیره میکند.

این دوربین از آخرین نسخه کدک های XAVC-S, S-Log3، S-Log2 با دستیار تصویر گاما برای تعیین رنج رنگ در تصاویر استفاده میکند. این دوربین خروجی 4K خالص HDMI و جک هدفون و میکروفون را نیز در خود جا داده است. لازم به توضیح است که دوربین فول فریم سونی 3200 دلار قیمت خواهد داشت.

gsmarena_002

منبع: