اکسپریا XZs در واقع نسل ارتقا یافتۀ پرچمدار محبوب سونی است، که در حد و اندازه هایِ خود تا به امروز خوش درخشیده است. این گوشی هوشمند همانطور که میدانید تنها وارد بازار برخی از کشورهایِ دنیا شده است و هیچگاه پایش به کشور عزیزمان ایران باز نخواهد شد، اما این موضوع با ورود اکسپریا XZ Premium که ورق را به نحوی برایِ سونی برگردانده است مشکل خاصی محسوب نمیشود.

سونی در کنفرانس خبری خود در کنگره جهانی موبایل 2017 در کنار گوشی هایِ اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Ultra و اکسپریا XZ Premium، اکسپریا XZs را در 3 رنگ بسیار زیبا و خاص معرفی کرد و اَکنون مدتی است که این گوشی هوشمند در دنیا عرضه شده است. اما امروز در یک حرکت بسیار جالب، سونی یک رنگ بسیار خاص را به مجموعه رنگ هایِ 3 گانه گوشی اکسپریا XZs وارد کرده است، که شاید کمتر کسی انتظارش را میکشید.

سونی معمولاً پس از معرفی و عرضه برخی از پرچمداران خود، یک نسخه صورتی رنگ از گوشی هوشمند محبوب خود را برایِ برخی از بازارهایِ دنیا معرفی میکند. این اتفاق حتی برایِ آخرین شاهکار سونی موبایل، گوشی اکسپریا XZ Premium نیز افتاد، اما درباره اکسپریا XZs همه چیز متفاوت است. سونی موبایل در یک شوک خبری رنگ لیمویی طلایی را به مجموعه رنگ هایِ گوشی اکسپریا XZs وارد کرد، تا باز هم به سورپرایزهایِ گاه و بی گاه این کمپانی اَصیل ژاپنی اعتقاد قلبی پیدا کنیم.

سونی اشاره میکند که این رنگ منحصراً برایِ کشور خانگی اش ژاپن در دسترس خواهد بود و کاربران سایر کشورهایِ دنیا از این رنگ محروم خواهند بود. سونی اذعان میکند که تنها اُپراتور Soft-Bank این رنگ مخصوص از گوشی اکسپریا XZs را به فروش خواهد رساند و تفاوت قیمتی خاصی بین این رنگ و رنگ هایِ دیگر وجود نخواهد داشت. این رنگ هم اَکنون برایِ سفارش در کشور ژاپن در دسترس کاربران قرار دارد.