sony-pvmx550-640x437
اگر شما مایل به فیلم برداری با وضوح تصویر 4K و یا عکس برداری با دوربین های حرفه ای و با کیفیت خارق العاده باشید، قطعا نیازمند یک نمایشگر با کیفیت برای رفع نیاز های شما هستید زیرا یک نمایشگر معمولی توانایی پردازش و نمایش تمام جزئیات ذخیره شده در تصویر یا فیلم ضبط شده را ندارد بنابراین شما را در ویرایش حرفه ای محدود کرده و کار را برای شما سخت خواهد کرد.

از این رو سونی به تازگی از نمایشگر جدید خود با اندازه 55 اینچ و وضوح تصویر 4K پرده برداشته است. نمایشگر OLED 55 اینچی سونی با نام PVM-X550 تمامی انتظاری که از یک نمایشگر دارید را برطرف خواهد کرد اما دلیل تولید این نمایشگر چیزی ورای استفاده معمولی کاربران بوده و هدف اصلی تولید این نمایشگر رفع نیاز های کاربران حرفه ای مانند ویرایش گران تصاویر، تدوین کنندگان، ارزیابان یک فیلم و تصویر و… بوده و صرفا برای انجام امور روزانه تولید نشده است.

گری مندل مدیر ارشد شرکت سونی الکترونیکس در باره این محصول اذعان داشته است که: از آنجایی که درخواست ها برای محتوای 4K و HDR افزایش یافته است، تیم سازنده فیلم ها و تصایر نیاز به لوازم حرفه ای تر برای ارزیابی بهتر تصاویر و فیلم های خود دارند.

این نمایشگر با نمایش تصاویر انعطاف پذیر چهار جهته برای کسانی که به نمایشگری حرفه ای با سایز بزرگ نیاز دارند تولید شده است و می تواند مکمل خوبی برای نماشگر 30 اینچی OLED که برای مصارف حرفه ای تولید شده است باشد.

این نمایشگر با خروجی سیگنال 12 بیتی عرضه خواهد شد. همچنین این نمایشگر امکان شخصی سازی نحوه نمایش تصاویر را به مصرف کننده میدهد تا بتواند تنظیمات دلخواه خود را بر روی نمایشگر اعمال کند. از جمله این تنظیمات میتوان به وسعت رنگ به نمایش در آمده، گرمای رنگ، ماتریس انتقال و… اشاره کرد.

سونی همچنان چیزی درباره قیمت این محصول بیان نکرده است ولی انتظار می رود این محصول تابستان سال جاری میلادی به بازار عرضه شود. نظر شما درباره این محصول چیست؟

منبع: