hardssd
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و کامیپوتری شدن بسیاری از بخش های زندگی داشتن یک ابزار برای ذخیره اطلاعات یک امر ضروری محسوب میشود. مهمترین عامل برای یک ذخیره ساز اطلاعات علاوه بر گنجایش بالا، سبک و قابل حمل بودن آن است. فلش مموری ها و هاردی اکسترنال بهترین ابزارهای قبل حمل برای ذخیره اطلاعات به حساب می آیند.

فلش مموری ها معمولا ظرفیت کمتری نسبت به هارد های اکسترنال دارند اما هارد های اکسترنال به خاطر ظرفیت بیشتر معمولا سنگین تر هستند که حمل آنها به مراتب دشوارتر از فلش مموری هاست.

اما سونی برای این مشکل نیز راه چاره ای در اختیار ما قرار داده است. سونی با معرفی هارد های فوق فشرده خود ظرفیت بالا را در عین سادگی و سبکی به ارمغان می آورد.

هارد های فوق فشرده SL-BG1 و SL-BG2 سونی تنها 35 گرم وزن دارند و فضایی برابر با یک کارت اعتباری را اشغال میکنند.تنها تفاوت این دو مدل نیز فضا ذخیره سازی آنهاست که مدل SL-BG1 فضای 128 گیگابایت و مدل SL-BG2 نیز فضای 256 گیگابایت را در خود جای داده است.

مشخصات کامل این دو هارد را میتوانید در جدول زیر مشاهده کنید. برای مشاهده جزئیات بر روی عکس کلیک کنید.

SSD

 

هاردهای فوق فشرده SL-BG1 و SL-BG2 قرار است به زودی در دو رنگ مشکی و نقره ای توسط سونی عرضه شوند. البته هنوز در مورد قیمت نهایی این هارد ها خبری منتشر نشده است.

SONY-SL-BG1-And-SL-BG2