Xperia-Ear-Lifestyle-Touch-5d21c61813598eeb229f9b08ef72d704

امروز سونی در نمایشگاه MWC 2016 حسابی گرد و خاک به پا کرد. این شرکت که یک خط جدید از گوشی هایِ هوشمند خود را تحت خانواده X معرفی کرد، در کنار آنها دست به معرفی لوازم جانبی جدیدی هم زد، که به نوبه خود بسیار جالب توجه میباشند. این مجموعه از لوازم جانبی هایِ سونی شامل یک هدست بلوتوث هوشمند بسیار کوچک و یک دستیار بلوتوث مخصوص ماشین است.

از جذاب ترین بخش ماجرا شروع میکنیم. اگر به خاطر داشته باشید، دیروز اعلام کردیم که Evan Blass تأیید کرده است که سونی در نمایشگاه امروز از یک هدست بلوتوث جدید و بسیار کوچک رونمایی خواهد کرد؛ هدست بلوتوثی که به زعم Evan Blass باید آنرا « هدست بلوتوث هوشمند سونی » بخوانیم.

این هدست بلوتوث درون گوشی امروز و در خلال کنفرانس سونی معرفی شد. هدست بلوتوث جدید سونی که به درستی لقب « هوشمند » بودن را به دوش میکشد، علاوه بر اینکه از حجم و وزن بسیار کوچکی برخوردار است، میتواند از طریق برنامه مخصوصش در گوشی هوشمند شما مدیریت شود.

شما میتوانید برای این هدست بلوتوث هوشمند برنامه ریزی کنید که در زمان هایِ خاصی به شما وضعیت آب و هوا را اطلاع دهد، شما را از تماس هایِ از دست رفته آگاه سازد، پیامک هایِ دریافتی را برایتان بخواند، آخرین اَخبار روز را برایتان بازگو کند یا حتی ساعت را در مقاطی از روز به شما یادآوری کند.

Xperia Ear Grey Top

این هدست بلوتوث هوشمند مجهز به سیستم تشخیص صدایِ هوشمند سونی است، به این معنا که میتوانید هر زمانی که خواستید از این هدست بلوتوث بخواهید که برای شما تماسی را برقرار کند، به شخص خاصی پیامک بفرستد، شما را از وضعیت هوا مطلع کند، از طریق شبکه جهانی اینترنت برای شما جستجویی انجام دهد، یا حتی شما را به نقطه خاصی هدایت کند ( از طریق Google Maps ).

این هدست بلوتوث همانطور که از نامش پیداست میتواند از طریق بلوتوث یا NFC با دستگاه اَندرویدی شما همگام شود. سونی برای این هدست بلوتوث هوشمند برنامه ای اختصاصی نیز تدارک دیده است، که میتوانید از طریق آن هدست بلوتوث خود را مدیریت کنید، تنظیمات آن را تغییر دهید، دستوراتی برای آن معین کنید یا اعلانیه هایِ دریافتی را بررسی کنید.

هدست بلوتوث هوشمند سونی از وزن بسیار کمی برخوردار است و جنس سری آن از سیلیکون مرغوب میباشد. این هدست هوشمند در برابر نفوذ آب مقاوم است ( با فناوری IPX2 ) و به گفته سونی یک روز کامل و پر مشغله کاری را با یک بار شارژ با شما همراه خواهد بود. این محصول در رنگ مشکی گرافیتی در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت و پایه شارژر آن که بسیار سبک و شبیه به فندک است، جذابیتش را بیش از پیش میکند.

Xperia Ear Design

اما میرسیم به دومین محصول در این خانواده؛ دستیار صوتی بلوتوث مخصوص ماشین سونی. این اَبزار که با اسم رمز RM-X7BT شناخته میشود، در واقع یک دستیار صوتی بلوتوث هوشمند برای ماشین است. این اَبزار هوشمند میتواند به عنوان انتقال دهنده موسیقی یا دستیار شخصی بلوتوث کاربر فعالیت کند.

RM-X7BT Adaptor

این محصول نیز مانند هدست بلوتوث هوشمند سونی مجهز به سیستم تشخیص صدایِ هوشمند سونی است، که به کاربر این امکان را میدهد که بدون در دست گرفتن گوشی، از قابلیت هایِ متنوع آن از طریق فرامین صوتی بهره مند شود. این محصول دارایِ 2 بخش جداگانه است: یک آداپتور، که وظیفه انتقال موسیقی به سیستم پخش اتومبیل و پاسخگویی به تماس ها به صورت بیسیم را برایِ کاربر فراهم میکند و یک دستور گیرنده، که توسط آن کاربر میتواند گوشی هوشمند خود را بدون دخالت دست و تنها از طریق فرامین صوتی مدیریت کند.

RM-X7BT

هنوز هیچ صحبتی از قیمت این محصولات به میان نیامده است، اما سونی اذعان میکند هر دویِ این محصولات از تابستان پیشِ رو در دسترس علاقه مندان قرار خواهند گرفت. نظر شما درباره این محصولات چیست؟

Xperia Ear Lifestyle Man

Xperia Ear Lifestyle Umbrella

RM-X7BT Lifestyle

منبع: