سونی با معرفی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact برای اولین بار فقدان جک هدفون را در گوشی های خود تجربه کرد. با حذف جک 3.5 میلی متری هدفون کاربران یا باید از هدست های بلوتوث و یا از رابط های USB برای اتصال هدفون های بی سیم استفاده نمایند. البته راه سومی هم وجود دارد که سونی پیش روی ما گذاشته است!

همزمان با معرفی اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact، سونی از یک هدست بلوتوث جدید نیز رونمایی کرد. این هدست که SBH90C نام دارد، همانند هدست های قدیمی سری SBH بر دور گردن قرار میگیرد و بوسیله بلوتوث به گوشی، تبلت، لپ تاپ و … متصل میگردد.

هدست های بلوتوث سونی معمولاً این قابلیت را دارند که از طریق یک کابل، به پورت 3.5 میلی متری هدفون متصل شده و به صورت با سیم مورد استفاده قرار بگیرند. این هدست نیز همراه با خود یک کابل دارد، با این تفاوت که کابل این هدست از نوع USB Type C است و به درگاه USB گوشی متصل میگردد. این هدست کاملاً برای گوشی های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 Compact که فاقد جک هدفون هستند کاربرد دارد. البته که سایر گوشی ها که از پورت USB Type C بهره میبرند قابلیت اتصال به این هدست را دارند.

نکته بسیار جالب در خصوص این هدست، قابلیت شارژ آن از طریق گوشی همراه است. به کمک همین پورت USB میتوان از طریق گوشی موبایل هدست خود را شارژ کنید. مدت زمان شارژ این هدست توسط گوشی حدود 2 ساعت است که با هر بار شارژ تا 400 ساعت در حالت استندبای، 9 ساعت در حالت مکالمه و 7.5 ساعت در حال پخش موزیک فعال خواهد بود. این هدست در دو رنگ مشکی و بژ به زودی در بازار عرضه خواهد شد.