sony-future-lab-project-n-sxsw-2016-2.0.0
لابراتوار فناوری های آینده سونی که پیش از این طرح اولیه هندزفری های پوشیدنی خود را منتشر کرده بود، در حال حاضر و در طی فستیوال موسیقی SXSW از طرح اولیه هدفون جدید خود با نام طرح اولیه Concept N پرده برداشت تا خیل عظیمی از طرفداران در این حوزه را شوکه کند.

هدفونی که اطراف گردن شما را پوشانده و بدون هیچ گونه پد و یا سَری خاصی صدا را به گونه ای هدایت میکنند که فقط شما صدای آن را میشنوید در عین حال که اگر مایل باشید میتوانید همچنان صدای اطراف خود را نیز بشنوید.

غول ژاپنی که همواره پیشگام در صنعت صدا و تصویر بوده است با معرفی این طرح اولیه خواهان انقلاب در ساخت هدفون ها بوده و مسیری نو در طراحی هدفون ها ترسیم کرده است.

شما میتوانید به راحتی از این هدفون برای دوچرخه سواری و یا پیاده روی و دویدن استفاده کرده و هم از موزیک و هم از صدای اطراف خود لذت ببرید. همچنین برای کسانی که خواهان تمرکز بیشتر بر روی گوش دادن موسیقی هستند به همراه این هدفون یک سَری گوشی نیز در جعبه این محصول موجود خواهد بود که با داشتن حفره ای در وسط این سَری شنیده شدن صدای اطراف نیز ممکن می شود در نتیجه شما میتوانید همزمان که به موسیقی گوش می دهید با دیگران نیز گفتگو کنید.
sony-future-lab-project-n-sxsw-2016-3_2.0
این هدفون در زمان عرضه به دوربین و کنترل کننده صوتی مجهز خواهد بود و سونی آن را طوری برنامه ریزی کرده است تا به دستور های کاربر با گفتن کلمه “آرک” “( Arc )” پاسخ دهی کند. می توان گفت در این مورد این هدفون چیزی مشابه به عینک هوشمند گوگل بوده فقط بجای اینکه بر روی صورت جا بگیرد روی گردن قرار داشت و همانند گردنبندی بر روی گردن شما است. این هدفون نسبت به عینک گوگل مزاحمت کمتری برای شما ایجاد خواهد کرد و طراحی جذابی دارد ولی این جذابیت به حدی نیست که همگان را مجذوب خود کند.

یکی از بررسی کنندگان در نمایشگاه در باره این محصول می گوید : در زمان استفاده از این محصول از کیفیت صدای هدایت شده به شدت راضی بودم و کیفیت صدا را عالی قلمداد میکنم. این صدا نوعی با صدای اطراف ترکیب شده بود که هر دو را واضح می شنیدم. اما متاسفانه فعلا این محصول در کنترل کننده صوتی دارای ضعف هایی بوده و فعلا کامل نشده است به طوری که معرفی کننده محصول از سمت سونی برای عکس برداری چهار الی پنج بار دستور عکس برداری را بیان کرد.

این هدفون به خوبی طراحی شده و آماده عرضه در بازار است اما تیم سازنده این هدفون بیان کرده اند که فعلا این هدفون در حالت آزمایشی و طرح مفهومی قرار دارد و هیچ گونه اطلاعاتی در باره اینکه آیا این محصول روزی به بازار خواهد آمد و یا فقط بصورت طرح مفهومی خواهد بود منتشر نکرده است. این در حالی است که شرکت های رقیب سونی در این زمینه بیکار نشسته اند و آنها نیز دست به کار شده اند تا هدفون هایی برای آینده طراحی کنند. نظر شما در این باره چیست؟

منبع: