Z3 Power
شاید وقتی نام پردازنده اسنپدراگون 810 را به زبان می آوریم اولین چیزی که به ذهن ها خطور میکند مشکلات ناشی از حرارت بیش از حد این پردازنده باشد. از ابتدای سال شایعات پیرامون این پردازنده و مشکلات مربوط به حرارت آن آغاز شد و تا به امروز نیز این شایعات نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه بیشتر از قبل نیز شده است.

سونی با وجود تمامی این شایعات در نهایت تصمیم به معرفی جدیدترین نسل از خانواده Z با بهره گیری از پردازنده اسنپدراگون 810 گرفت. اکسپریا +Z3 که امروز لقب پرچمدار سونی را یدک میکشد از پردازنده ای استفاده میکند که شایعات زیادی پشت سر آن قرار دارد.

استفاده از پردازنده اسنپدراگون 810 در گوشی های هوشمند از اولین روزهای سال جاری میلادی آغاز شد ولی نتوانست همچون نسل های قبلی پردازنده های کوالکام رضایت مصرف کنندگان را به دنبال داشته باشد. کوالکام با اطلاع از این موضوع سعی در ارتقای این پردازنده داشته و به نظر میرسد پردازنده ای که سونی در اکسپریا +Z3 از آن استفاده کرده آخرین نسل پردازنده کوالکام باشد.

نمایش اطلاعات سخت افزاری در اکسپریا +Z3 از وجود پردازنده مدل msm8994-v2.1 در قلب این دستگاه خبر میدهد. نسخه 2.1، آخرین نسل پردازنده اسنپدراگون 810 است که کوالکام برای استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها ارائه کرده است. این نسخه نسبت به مدل های اولیه قدرت پردازشی بالاتر و حرارت کمتری را به دنبال دارد که علاوه بر اکسپریا +Z3 در تبلت اکسپریا Z4 نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

با این که نسخه 2.1 پردازنده اسنپدراگون که سونی از آن در اکسپریا +Z3 و تبلت اکسپریا Z4 استفاده کرده حرارت کمتری نسبت به نسخه های اولیه ایجاد میکند، اما مشکل مربوط به داغ شدن دستگاه همچنان در این پردازنده رفع نشده است. مشکل همیشگی بسته شدن دوربین که در نسل های قبلی پردازنده اسنپدراگون نیز در اثر فعالیت های سنگین به وجود آمده بود اینجا نیز ادامه دارد و در محیط های گرم با فعالیت های سنگین، دوربین دستگاه پس از مدتی با مشکل بسته شدن ناگهانی مواجه میشود. البته این مشکل فعلا در نسخه پیش تولید مشاهده شده و ما انتظار داریم در نسخه های نهایی خبری از این مشکل کلیشه ای و قدیمی نباشد.

Xperia-Z3-Heat-Issues_2

xperiablog