حدود سه ماه قبل، سونی خلاقیت خود را به کار گرفت و محصولی متفاوت و جالب را به نام MP-CL1 معرفی کرد. MP-CL1 یک پروژکتور جیبی و کوچک بود که قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند، لپ تاپ، پلی استیشن و … را داشت. پروژکتور جیبی سونی که در ایران نیز عرضه شده بود، در عین اینکه قیمت نسبتاً بالایی دارد، اما بسیار کاربردی است.

در جریان نمایشگاه CES 2018 که این روزها در شهر لاس وگاس در حال برگزاری است، سونی از یک پروژکتور جیبی دیگر با نام MP-CD1 پرده برداشت. این پروژکتور هم قیمت با مدل قبلی است اما تفاوت هایی با آن در چند زمینه دارد.

رزولوشن خروجی این پروژکتور نسبت به نسل قبلی کاهش داشته است. این پروژکتور تصاویر خروجی خود را با رزولوشن 854 × 480 پیکسل ایجاد میکند اما روشنایی آن به 105 لومن افزایش پیدا کرده که ضعف نور کم پروژکتور قبل را در خودش ندارد. پروژکتور MP-CD1 توانایی نمایش تصاویر از 40 تا 120 اینچ را دارد.

از مهمترین تفاوت های پروژکتور MP-CD1 با MP-CL1 عمر لنز آن است که از 10 هزار ساعت به 50 هزار ساعت افزایش پیدا کرده است. پروژکتور MP-CD1 با باتری 5000 میلی آمپر بر ساعت تا 2 ساعت با هر بار شارژ میتواند وظیفه خود را ایفا کند. همگام با سایر محصولات سونی، این پروژکتور نیز به پورت USB نوع C مجهز شده است. سونی برای این پروژکتور قیمت 399 دلار را در نظر گرفته است.