سونی از دوربین جدید خود با نام α9 رونمایی کرده است که این دوربین، پرچمدار دوربین های فول فریم بدون آینه ی این کمپانی می باشد. در α9 همه چیز به بهترین شکل ممکن و در ابعادی کوچکتر در مقایسه با دوربین های DSLR انجام شده است.

قلب این دوربین را یک سنسور قدرتمند 24.2 مگاپیکسلی فول فریم از نوع CMOS تشکیل می دهد که در این سنسور از حافظه ی اختصاصی RAM استفاده شده است. استفاده از این حافظه ی RAM اختصاصی، باعث شده است تا این سنسور 20 برابر سرعت بیشتری در خواندن اطلاعات داشته باشد. این سرعت قابلیت های فوق العاده ای را برای این دوربین ایجاد می کند؛ برای نمونه، امکان ثبت 20 عکس در ثانیه در فرمت RAW ( فرمت غیرفشرده ) و با AF/AE لاک، 241 عکسس RAW و 362 عکس JPEG با استفاده از این سنسور وجود دارد. این دوربین همچنین، می تواند برخلاف دوربین های DSLR، بدون blackout ( خاموش شدن صفحه ی نمایش در هنگام ثبت عکس ) عکس ها را ثبت کند. همچنین، سرعت شاتر الکترونیکی استفاده شده در آن 1/32000 ثانیه می باشد.


α9 همچنین به فناوری مجهز شده است که سونی آن را 4D Focus نام گذاری کرده است. این فناوری دارای 696 نقطه ی فوکوس اتوماتیک مجهز شده است که 93 درصد سطح کل عکس را پوشش می دهد؛ بنابراین، می تواند به خوبی سوژه ها را دنبال کرده و فوکوس دقیقی بروی آن ها انجام دهد.

قابلیت دیگر استفاده شده در این دوربین شامل: فرمت RAW ( غیرفشرده ) 14 بیتی، viewfinder ( منظره یاب ) از نوع QVGA OLED با فریم ریت 120 فریم بر ثانیه، تثبیت کننده ی تصویر در 5 جهت، درگاه دوگانه ی مموری کارت، پورت اترنت برای جایجایی اطلاعات با استفاده از کابل LAN و جوی استیک اختصاصی برای کنترل نقطه های فوکوس اتوماتیک دوربین می باشند. این دوربین با قیمت 4500 دلار از ماه می برای خرید علاقه مندان موجود خواهد بود.

منبع: