سونی از کنترلر هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 رونمایی کرد

1
۱۵,۴۵۳

چندی پیش بود که شرکت ژاپنی سونی اقدام به انتشار خبر ساخت نسخه دوم از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR کرد که قرار است برای کنسول نسل نهمی این شرکت یعنی پلی استیشن 5 منتشر شود و قبل از اینکه بتوانیم از مشخصات و جزئیات این کنسول مطلع شویم، این غول فناوری ژاپنی اقدام به معرفی کنترلر های این هدست VR نمود.

کنترلرها دارای یک شکل “گوی” مانند منحصر به فرد هستند که به گفته سونی برای افرادی که دارای دست های کوچک و بزرگ هستند ، طبیعی و راحت خواهد بود. بیشتر قابلیت های این کنترلر های شاخص از فناوری کنترلر DualSense الهام گرفته شده است ، اما موارد جدید دیگری نیز در این میان وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

کنترلر های هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR توسط هدست با استفاده از “حلقه ردیابی” در پایین هر کنترلر ردیابی می شوند. همچنین ، سونی سیستم بازخورد لمسی (haptic feedback) را به طور خاص برای این منظور بهینه سازی کرده است.

سونی از کنترلر هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 رونمایی کرد

تریگر های انطباق پذیر (adaptive triggers) نیز به بیشتر غوطه وری گیمر ها درون دنیای بازی کمک می کند و دکمه های تریگر L2 و R2 نیز مستقیما از کنترلر DualSense به این دستگاه آمده اند تا تجربه تازه ای از کار کردن با هدست را به دست کاربر منتقل نمایند. به لطف یک موتور کوچک که به آنها امکان می دهد حالت کششی کنترلر را توسط بازی به صورت بهینه و از قبل تنظیم شده در اختیار داشته باشد. بنابراین اگر درون بازی کاربر اسلحه های مختلفی را در اختیار داشته باشد ، شلیک کردن توسط آنها با این کنترلر و دکمه های L2 و R2 متفاوت خواهد بود. به طور مثل اسلحه کلت کمری به فشار کمتری نسبت به شات گان یا اسنایپر نیاز خواهد داشت.

همچنین ، کنترلر ها می توانند انگشتان شما را از طریق مناطق حساس به لمس که انگشتان شست ، اشاره و انگشتان میانی را در آنها قرار می دهید ، تشخیص دهند.

سونی از کنترلر هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 رونمایی کرد

سایر دکمه ها نیز توسط کاربر فشرده خواهند شد و هر بخش از کنترلر پلی استیشن VR به مانند نصف کنترلر DualSense عمل خواهد کرد. در سمت چپ دکمه های آنالوگ ، دکمه های مثلث و مربع ، L1 ، L2 و یک دکمه Create وجود دارد. کنترلر سمت راست نیز دارای دکمه های آنالوگ دیگر ، دکمه های ضربدر و دایره ، R1 ، R2 و دکمه Options است. L1 و R1 به عنوان دکمه های “grip” برچسب گذاری شده اند ، که برای برداشتن وسایل در بازی استفاده می شوند.

سونی از کنترلر هدست واقعیت مجازی پلی استیشن 5 رونمایی کرد

هدست واقعیت مجازی پلی استیشن VR در اوایل سال 2022 به بازار عرضه می شود ، بنابراین نباید انتظار داشته باشید که به این زودی خبری از آنها منتشر شود.

نظر شما درباره این کنترلر ها چیست؟ آیا این طراحی شما را نیز به یاد لوگوی سونی اریکسون می اندازد؟

[تعداد: 6    میانگین: 4.7/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here