Google-Nexus-5-2015-Android-6.0-Marshmallow-681x347

از آنجایی که سیستم عامل اَندروید گوگل محبوب ترین سیستم عامل دنیاست و بیشتر دستگاههایِ هوشمند دنیا به این سیستم عامل مجهز هستند، گاهی نیاز است که گوگل دست به کار شود و تا آنجایی که میتواند به این سیستم عامل امکانات اضافه کند، چون با این کار حتی شرکت ها نیز راحت تر میتوانند نسخه هایِ مربوط به خود را توسعه دهند و روند بروزرسانی ها سریعتر میشود.

یکی از پرطرفدارترین امکاناتی که بر رویِ رام بسیاری از کمپـانی هایِ گوشــی سـازی دنیــا وجود دارد، گزینـه ای به نام « Restart » یا همان راه اندازی مجدد است. همانطور که شاید بدانید، اَندروید خام از چنین بارزه ای محروم است و کاربران محصولات گوگل بارها و بارها از این شرکت درخواست کردند که این امکان را به اَندروید خام خود اضافه کند، اما این شرکت هیچ گونه ترتیب اثری به این درخواست نداد.

در حال حاضر کاربران محصولات گوگل برای راه اندازی مجدد دستگاه خود مجبور هستند به صورت دستی ابتدا گوشی را خاموش کرده و سپس آن را روشن کنند. اما چه میشود اگر گوگل چنین گزینه ای را در آینده به سیستم عامل خود اضافه کند؟ در بسیاری از موارد پس از نصب نرم افزارها یا لغو نصب آنها یا زمانی که ابزار هوشمند به گونه ای نامناسب عمل میکند، کاربر مجبور است دستگاه خود را به صورت نرم افزاری راه اندازی مجدد کند.

این موضوع تا آنجا حیاتی است که در جدیدترین حرکت، سونی را وادار کرد که از گوگل درخواست کند چنین امکانی را به سیستم عامل اَندروید خام خود بیفزاید. سونی ساعاتی پیش در بخش گزارش مشکلات و اعلام پیشنهادات این کمپانی چنین نوشته است:

از آنجایی که شاید برای بسیاری از کاربران حرفه ای و توسعه دهندگان این موضوع بسیار حیاتی به نظر برسد، ما پیشنهاد میکنیم که گزینه راه اندازی مجدد را به نسخه خام سیستم عامل اَندروید خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند گوشی خود را به صورت نرم افزاری راه اندازی مجدد کنند. این موضوع در حین توسعه رام ها و نرم افزارها بسیار حائز اهمیت است و باعث میشود ابزار هوشمند سریعاً راه اندازی مجدد شده و به بهترین حالت ممکن بازگردد.

اما چیزی که پر واضح است، گوگل علاقه ای به استفاده از چنین گزینه ای در سیستم عامل اَندروید خام خود ندارد، چون در ماه فوریه بود که یکی از توسعه دهندگان چنین درخواستی را مطرح کرده بود و گوگل بدون پاسخی مناسب برگه اعلام پیشنهادات و گزارش مشکلات مذکور را بسته بود، که در واقع نوعی جواب رد به چنین درخواستی محسوب میشود. در مجموع، مشخص نیست که چرا گوگل در مقابل اضافه کردن چنین گزینه ای مقاومت میکند. نظر شما همراهان همیشگی در این باره چیست؟