سونی از یک دستگاه تهویه هوا پرتابل رونمایی کرد! کوچکتر از یک گوشی هوشمند

2
۲۳,۹۸۲

شرکت سونی به تازگی دست به توسعه نوع جدیدی از دستگاه های تهویه هوا زده است که شما می توانید آن را درون لباستان قرار داده و در هوای گرم تابستانی خنک شدن را تجربه کنید. این دستگاه تهویه هوای پرتابل، Reon Pocket نام دارد که هوای خنک را از طریق یک پنل کوچک در پشت بدنه دستگاه به بیرون هدایت می کند. Reon Pocket از یک دستگاه تلفن همراه هوشمند هم سبک تر و هم کوچکتر است. البته تنها زمانی یک شخص قادر به استفاده از این دستگاه تهویه کننده هوا است که زیر پوش مخصوص به آن را به تنش کند. این دستگاه با استفاده از باتری کار کرده و شدت دمای سرمایش می تواند به وسیله یک گوشی هوشمند و از طریق ارتباط بلوتوث تنظیم شود. باتری قابل شارژ این دستگاه تهویه هوا پس از هر بار شارژ به مدت 2 ساعت، می تواند تا 90 دقیقه به عمل خنک کنندگی ادامه دهد.

این شرکت اصالتا ژاپنی می گوید که از عنصر Peltier برای خنک کنندگی این دستگاه استفاده می کند که پیش از این در تمامی کولر های بادی و کولر خودرو های امروزی استفاده می شود. پروژه ساخت این دستگاه تهویه کننده هوا یک از پروژه های مردمی محور سونی بوده و هزینه ساخت آن توسط مردم به این شرکت اهدا شده است. به این پروژه تا به حال بیش از 28,236,670 یِن ژاپن کمک شده است اما هدف نهایی تهیه 66 میلیون یِن برای تکمیل این پروژه است.

هزینه نهایی این دستگاه تهویه هوا پرتابل برای کاربران که آن را به همراه زیر پوش مخصوصش خریداری می کنند چیزی در حدود 14 هزار و 80 یِن (8,992.61 روپیه هند) است. این زیر پوش را می توان در اندازه های مختلف M، S و L سفارش داد که تنها برای مردان ساخته شده است. یک جیب مخصوص در بخش گردنی این زیر پوش طراحی شده است که دستگاه در آنجا قرار می گیرد.

باتری این دستگاه از جنس لیتیوم یون بوده و از گوشی های هوشمند با بلوتوث نسخه 5 پشتیبانی می کند.

این گجت پوشیدنی در برابر ورود آب به داخلش محافظت شده نیست اما هر گونه خاک، عرق و قطره آبی که به آن بچسبد را می توان به وسیله یک پارچه نرم از روی بدنه دستگاه پاک کرد. این محصول تنها در کشور ژاپن به فروش می رسد.

[تعداد: 6    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

  1. نمیشه ما اهوازیاهم بهشون کمک کنیم برا ماهم بسازن.نگا اینا دیگه چقد تو فکرن خداوکیلی خوبه تو آب و هوایی که ما داریم زندگی نمیکنن.ولی واقعا به سونی میگن یه شرکت با اصالت همینه که میگن فقط محصولات سونیو باید خرید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here