Sony-Multifunctional-Light
این روزها، هر چیزی که فکرش را کنید، هوشمند شده است. هفته گذشته در جریان نمایشگاه CES 2016 گجت های هوشمند فراوانی را از سوی تولید کنندگان مختلف مشاهده کردیم. یکی از فعالان در این نمایشگاه سونی بود که خود نیز چند محصول جالب توجه به این نمایشگاه وارد کرده بود.

سونی در کنار گجت های هوشمندی که پیش از این معرفی کرده بود، حالا یک محصول جدید نیز به نمایش گذاشته است. لامپ هوشمند، محصول جدیدی از سونی است که در کنار وظیفه اصلی آن یعنی روشنایی، قابلیت ها و امکانات دیگری نیز به همراه دارد.

این لامپ هوشمند که با نام Multifunctional Light شناخته میشود، قابلیت ارتباط با لوازم خانه مثل تلویزیون و یا سیستم تهویه را دارد. این لامپ یک میکروفون و اسپیکر نیز دارد و در درون آن نیز یک درگاه کارت حافظه تعبیه شده تا با اضافه کردن حافظه جانبی، از اطلاعات مختلف خود خروجی تهیه کند.

در این لامپ همچنین سنسوری قرار گرفته که با ورود افراد به درون اتاق یا خانه، به صورت خودکار لامپ را روشن خواهد کرد. این لامپ همچنین قابلیت اتصال به گوشی هوشمند را از طریق Wi-Fi دارد و در مواقعی مثل برقرای تماس یا آلارم، به صورت همزمان با به صدا در آوردن زنگ و روشن شدن خود به کاربر هشدار میدهد.

گفته میشود این لامپ هوشمند قرار است در نیمه اول سال 2016 به بازار عرضه شود اما هنوز در خصوص قیمت آن اطلاعاتی در دسترس نیست. یک ویدئوی کوتاه و زیبا از این لامپ هوشمند نیز که گوشه ای از کارایی های آن را به نمایش گذاشته در ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا برای شما آماده شده است که میتوانید از لینک زیر آن را تماشا کنید.