sony_president_speech_ap

شرکت سونی  اعلام کرد با توجه به تقاضای کم ، این شرکت انتظار به دست آوردن سود زیادی را از گوشی های هوشمند خود ندارد اما آن ها معتقد هستند که با بازسازی کردن شرکت  برای اولین بار در چهار سال گذشته می توانند سود زیادی را به دست آورند. سونی در روز پنچ شنبه اعلام کرد که هدف اولیه خود را برای فروش گوشی های هوشمند 14 درصد کاهش داده است. این در حالی است که سونی در چهار ماه اول سال میلادی توانسته بود با فروش کنسول های بازی خود و خدمات اینترنتی به سود بسیار زیادی دست یابد.  آمار ها نشان می دهد که هدف اولیه آن ها برای فروش گوشی های هوشمند و کسب سود با توجه به رقیبان جدی مثل اپل و حتی بعضی از شرکت های دیگر آسیایی بسیار خوش بینانه بوده است.

 

مدیر بخش مالی سونی “کنیچیرو یوشیدا” به خبرنگاران در مصاحبه مطبوعاتی خود بعد از این که خبر شکست خوردن اقتصادی این شرکت در سال مالی را به خبرنگران داد، گفت این شرکت قصد دارد تا استراتژی های مربوط به گوشی های هوشمند را دوباره بررسی کند.

 

” ما در حال بررسی برای تغییراتی در تعداد عرضه ی گوشی های هوشمند هستیم”

 

سونی عزم خود را جزم کرده تا هر طوری که شده است از پرچمداران خود بتواند سود زیادی را کسب کند. آن ها در نظر دارند تا تعداد 5 هزار نفر از کارکنان خود را از کار برکنار کنند و بخش جدیدی را برای فروش تلوزیون ها تاسیس کنند.

 

با این حساب به نظر شما تغییر سیاست های سونی تا چه اندازه میتواند در راه پیشرفت این شرکت موثر باشد؟ و اینکه به نظر شما این تغییر سیاست شامل چه بخش هایی خواهد شد؟