crxomsuwaae1zsd

جنگ بین کنسول ها و رایانه هایِ شخصی یکی از قدیمی ترین جنگ هایِ دنیاست. بسیاری عقیده دارند چون هر کاربر حدأقل یک کامپیوتر شخصی در اختیار دارد، دسترسی به بازی هایِ مختلف برایِ آنها بسیار آسان تر است و از جهتی نیاز به هزینه اضافه کردن و خرید کنسول ندارند. از طرفی، به دلیل ساده بودن تعویض قطعات کامپیوترهایِ شخصی، ارتقایِ این پلتفرم بسیار ساده است و نیازی به تعویض کُل مجموعه نیست.

از طرف دیگر عده ای عقیده دارند چون کنسول هایِ بازی صرفاً برایِ بازی کردن ساخته و پرداخته شده اند نیازی به جمع آوری سخت افزار قوی و نگران بودن کاربر برایِ اینکه آیا این عنوان بر رویِ کامپیوتر من با آخرین جزئیات گرافیکی اجرا خواهد شد یا خیر ندارند و این موضوع برایِ کنسول ها یک برتری بسیار بزرگ در دنیا محسوب میشود.

بر اساس مصاحبه ای که نشریه Guardian با آقایِ Andrew House ( مدیر سرگرمی هایِ سونی ) داشته است، وی یکی از قصد و نیت هایِ اصلی سونی برایِ ارتقایِ کنسول محبوب PS4 بعد از 3 سال را روی برنگرداندن کاربران از سخت افزار قدیمی کنسول هایِ بازی و ممانعت آنها از مهاجرت به پلتفرم PC میداند.

بر اساس گفته هایِ آقایِ House، اگر کمپانی هایِ بزرگ حتی به روز ترین سخت افزار موجود را برایِ کنسول هایِ خود در نظر بگیرند، عمر طولانی آنها تا کنسول نسل بعد باعث عقب ماندن کنسول هایِ بازی در مقابل پلتفرم PC میشود، چون دنیایِ سخت افزار با سرعت بسیار بسیار بالایی در حال رُشد و توسعه میباشد و طول عمر 5 یا 7 ساله برایِ یک کنسول در زمانِ حاضر اَمری غیرعقلانی است. وی اشاره میکند:

من در طی این 3 سالی که کنسول PS4 در حال حکمرانی بر دنیایِ کنسول هایِ بازی بود به چشم خود دیدم که خیل عظیمی از کاربران حرفه ای کنسول هایِ بازی به دلیل پایین تر بودن گرافیک مجبور به مهاجرت به پلتفرم PC شده اند و این موضوع اصلاً به نفع کمپانی هایِ سازنده کنسول نیست. ما به همین دلیل نسل ارتقا یافتۀ کنسول محبوب PS4 خود را طراحی کرده ایم تا گیمرهایِ حرفه ای بتوانند از نهایت قدرت گرافیکی موجود در دنیا بهره ببرند.

در طی روزهایِ اَخیر واکنش هایِ بسیار زیادی به نسل ارتقا یافتۀ کنسول PS4 انجام شده است و با انتشار تریلر بازی هایِ انحصاری سونی و نمایش قدرت کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro، بسیاری بر این عقیده هستند که سونی کار خود را به خوبی انجام داده است. به دلایل خاصی همیشه قدرت سخت افزاری کنسول هایِ پلی استیشن بر رویِ کاغذ به صورت بسیار کُلی بیان میشود و کاربران شاید در نگاه اول فکر کنند چیزی تغییر نیافته است، اما با انتشار ویدئویِ اجرایِ بازی ها بر رویِ کنسول پلی استیشن، قدرت واقعی سخت افزار ارتقا یافتۀ آن مشخص میشود و همگان را به تحسین سونی وامیدارد.

منبع: