playstation-20151

همانطور که پیشتر نیز برایِ شما نوشته بودیم، سونی قصد دارد با قدرت تمام به سویِ پلتفرم گوشی هایِ هوشمند بیاید. تأسیس یک کمپانی با نام ForwardWorks studio مبین قصد جدی سونی برایِ ورود به این عرصه بود و گویا قرار است اولین دستاورد این غول ژاپنی با همکاری بخش پلی استیشن ماه آینده میلادی برایِ گوشی هایِ اکسپریا عرضه شود.

اما این تازه آغاز کار است و سونی اعلام کرده است که با شروع سال 2017 با قدرت بیشتری بر رویِ بازی هایِ انحصاری و اختصاصی پلتفرم اَندروید کاربرانش را سورپرایز خواهد کرد. بر اساس مصاحبه ای که آقایِ Takashi Mochizuki یکی از خبرنگاران قهار وال استریت ژورنال با یکی از اَعضایِ ارشد سونی موبایل انجام داده است، به نظر میرسد سونی در نظر دارد در تاریخ 7 دسامبر برنامه هایِ خود را برایِ معرفی، عرضه و کمپانی هایِ شریک در این پروژه به جهانیان اعلام کند. گویا اولین بازی در همان تاریخ و فعلاً فقط برایِ کشور ژاپن عرضه خواهد شد و در ابتدایِ سال آینده میلادی به سایر کشورهایِ جهان نیز راه پیدا خواهد کرد.

بر اساس گزارشات قبلی، هدف سونی از تأسیس کمپانی ForwardWorks studio ساخت بازی برایِ پلتفرم گوشی هایِ هوشمند و تبلت هاست. قبلاً گفته شده بود این کمپانی در نظر دارد 6 بازی انحصاری و به یادماندنی از کنسول پلی استیشن را با همکاری مهندسین پلی استیشن به تولید برساند و تا ماه مارس 2018 میلادی روانه پلتفرم هایِ اَندروید و iOS سازد؛ اما حالا داستان کمی متفاوت شده است و گزارشات جدید حکایت از نزدیک بودن عرضه اولین بازی انحصاری سونی برایِ گوشی هایِ هوشمند در آینده ای نزدیک دارد.

به نظر میرسد ساخت بازی برایِ گوشی هایِ هوشمند از شاهکارهایِ انحصاری کنسول پلی استیشن کار بسیار درستی است؛ اما باید این موضوع را هم از خاطر نبرد که کار ساخت بازی هایِ با گرافیک بسیار بالا و به صورت انحصاری کمی دشوار است و به همین خاطر سونی در نظر دارد در مراسم 7 دسامبر برنامه هایِ آینده خود را به روشنی اعلام کند تا دیگر هیچگونه شک و شبهه ای پیرامون این قضیه وجود نداشته باشد.

سونی در این بین یک حریف بسیار سرسخت دارد و آن حریف کسی نیست جز کمپانی نینتندو که به تازگی دوباره رو به سیستم عامل گوشی هایِ هوشمند آورده است؛ اما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که سونی با قدرت بیش از اندازه خود در تولید بازی هایِ انحصاری پلی استیشن، گویِ رقابت را از حریف خواهد ربود.

منبع: