xperia-ear-header
در گذشته نچندان دور و در ماه فوریه سونی از یک دستیار صوتی هوشمند وایرلس درون گوشی موسوم به Xperia Ear رو نمایی کرد اما اطلاعات زیادی در باره مشخصات، نوع کارکرد، قیمت و زمان عرضه این محصول دراختیار عموم قرار نداد.

اما امروز و در جریان کنفرانس Ifa 2016 در شهربرلین سونی اطلاعات بیشتری در باره اینکه چه انتظاراتی را باید از این دستیار صوتی هوشمند داشت را دراختیار عموم قرار داد.

این دستیار هوشمند میتواند عکس العمل های درست و قابل قبولی با توجه به صدای دریافت شده و یا ژست حرکتی به کاربرانش ارائه کند و تمامی اطلاعات و دیتای مورد نیاز از طریق یک برنامه قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند بین دو دستگاه همگام سازی میشود.

اعلانیه ها و خبر های مهمی از جمله تغییرات آب و هوایی، رویداد های مهم پیش رو و تاریخ های مهم درج شده در تقویم گوشی در کنار بسیاری از موارد دیگر میتوانند به طور مستقیم در گوش کاربر خوانده شوند تا کاربر را به راحتی هرچه تمام تر از این اعلانیه ها با خبر سازند. این دستیار صوتی حتی میتواند با گفتن ارسال پیام کوتاه به یکی از نام های مخاطبین و سپس گفتن متن پیام مورد نظر، پیامی را برای مخاطب مورد نظر ارسال کند. همچنین پیام دریافتی از افراد نیز از طریق قابلیت Text To Speech برای فرد استفاده کننده خوانده میشود.

دستیار صوتی سونی از ماه نوامبر سال جاری در خرده فروشی های خاص انتخابی سونی به فروش خواهد رسید. این گجت رنگ سیاهی خواهد داشت ولی همچنان خبری از قیمت و نوع عرضه این محصول در عمده فروشی به بیرون درز نکرده است. نظر شما درباره این گجت هوشمند چیست؟