اکسپریا XZ3 از حالا جدیدترین پرچمدار سونی است. سونی موبایل دقایقی قبل با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه IFA به صورت رسمی از گوشی اکسپریا XZ3 پرده برداشت. اکسپریا XZ3 در حقیقت نسخه ای ارتقا یافته از اکسپریا XZ2 است که سونی با در نظر گرفتن تفاوت ها و تمایزات، از آن به عنوان پرچمدار جدید خود نام برده است.

اکسپریا XZ3 به صفحه نمایشی 6.0 اینچی مجهز شده تا به این صورت، اولین پرچمدار 6.0 اینچی سونی باشد. صفحه نمایش 6.0 اینچی این دستگاه رزولوشنی برابر با 1440 × 2880 دارد اما نکته خاص این صفحه نمایش، جنس آن است که برای اولین بار در تاریخ گوشی های سونی از OLED استفاده شده است. سونی موبایل بالاخره به جمع کثیر استفاده کنندگان از این پنل پیوست و اکسپریا XZ3 را با صفحه نمایشی از جنس OLED ارائه کرد. بر خلاف شایعه ای که صبح امروز منتشر شده بود، اکسپریا XZ3 فاقد پنل حساس به فشار است اما سونی حالت ویژه ای را برای لمس کناره های دستگاه در نظر گرفته است که با ضربه زدن به کناره دستگاه منویی خاص نمایش داده میشود. همچنین سونی در اکسپریا XZ3 از فناوری هوش مصنوعی هم استفاده کرده است. یکی از قابلیت هایی که توسط این فناوری در دسترس است، باز شدن خودکار دوربین به هنگام بیرون آوردن از جیب و تشخیص زمانی است که قصد گرفتن دارید.

سونی موبایل با در نظر گرفتن تفاوت هایی که بین اکسپریا XZ3 و اکسپریا XZ2 قائل شده، برخی از قسمت ها را هم مشابه پرچمدار قبلی خود ایجاد کرده است. در اکسپریا XZ3 تقریباً اکثر مواردی که به سخت افزار بستگی دارد، مثل چیپست اسنپدراگون 845، رم 4 گیگابایتی و حافظه داخلی 64 گیگابایتی همان هایی است که در اکسپریا XZ2 هم دیده بودیم. اما بر خلاف انتظارات و مطابق با آنچه که تصاویر درز کرده از اکسپریا XZ3 حکایت کردند، دوربین این دستگاه همچنان 19 مگاپیکسلی تک گانه است که یک دوربین در جلوی دستگاه با کیفیت 13 مگاپیکسل هم وظیفه عکس های سلفی را بر عهده دارد. باتری 3330 میلی آمپری هم مشخصه دیگری از اکسپریا XZ3 است که به آن میتوان توجه نمود.