کمپانی سونی به تازگی از دوربین دیجیتال انقلابی خود با نام a9 و شماره مدل ILCE-9 رونمایی کرده است، که در این دوربین شاهد وجود قابلیت های جدیدی هستیم که تاکنون در هیچ دوربین دیگری مشاهده نشده است. این دوربین امکاناتی را در اختیار شما قرار میدهد که در حالت عادی یک دوربین SLR این امکانات را ندارند. برای نمونه، این دوربین امکان عکاسی با سرعت بالا، ثبت حدأکثر 20 عکس در ثانیه و 60 عکس در حالت AF/AE، سرعت شاتر 1/32000 و بسیاری امکانات دیگر را در اختیار شما قرار میدهد.

تمامی این قابلیت ها با استفاده از سنسور فول فریم Exmor RS CMOS امکان پذیر شده است، که سرعت 20 برابر بیشتر در مقایسه با نسل قبلی دوربین های فول فریم سونی را دارا میباشد. این دوربین همچنین به قابلیت فوکوس بر روی 693 نقطه مجهز شده است، که در  نوع خود مقدار فوق العاده ای میباشد.

در حقیقت، این نقاط 93 درصد کل تصویر را پوشش میدهند و باعث میشوند تا در صورت حرکت سوژه ها با سرعت بالا نیز فوکوس درستی بر روی آنها انجام شود. علاوه بر آن، این دوربین به سیستم الکترونیکی تثبیت عکس مجهز شده است، که عملکرد فوق العاده ای دارد و این دوربین را از استفاده از لرزشگیرهای مکانیکی بی نیاز کرده است.

برای دریافت بهترین بازدهی، این دوربین به یک باتری با ظرفیت بیش از 2 برابر در مقایسه با باتری های سری W مجهز شده است. همچنین، در آن از پورت مموری کارت دوگانه به همراه پشتیبانی از UHS-II کارت ها استفاده شده است. از پورت LAN نیز میتوان برای تبادل اطلاعات در این دوربین استفاده نمود.

برای منظره یاب (Viewfinder)، این دوربین از یک نمایشگر Quad-VGA OLED با رزولوشن بالا و بهره گیری از 3686 هزار نقطه برای دقت بیشتر استفاده شده است. در دوربین a9 از تثبیت کننده تصویری در پنج جهت استفاده شده است. همچنین، در آن شاهد وجود بروزرسانی هایی در بخش فوکوس دوربین هستیم، که میتوانید با استفاده از آن در شرایط مختلف، ساده تر فوکوس کنید.

این دیوایس به یک جوی استیک برای کنترل بیشتر نیز مجهز شده است. با استفاده از این جوی استیک میتوان به سادگی فوکوس را تغییر داد. همچنین، این مدل امکان فوکوس بر روی سوژه با لمس آن سوژه بر روی صفحه نمایش را به کاربر میدهد. بد نیست در پایان با یکدیگر مشخصات فنی این دوربین که قاتل دوربین هایِ حرفه ای نام گرفته است را بررسی کنیم.

مشخصات فنی دوربین a9 سونی :

لنزهای سازگار: Sony E-mount lenses

نوع: 35 میلی متری فول فریم (35.6×23.8mm) با سنسور Exmor RS CMOS sensor

رزلوشن: 24.2 مگاپیکسل

بازدهی باتری: 480 عکس با استفاده از Viewfinder و 650 عکس با استفاده از صفحه نمایش

نوع Viewfinder: اندازه 1.3 سانتی متری با رزلوشن Quad-VGA OLED

وزن: 673 گرم

ابعاد: 126.9×95.6×63 میلی متر

منبع: