mediatek-chip_01
سال 2013 بود که سونی برای اولین بار در اکسپریا C از پردازنده های شرکت مدیاتک استفاده کرد که باعث شد به علت ارزانی این پردازنده قیمت تمام شده محصول نیز در مقایسه با مدل های مشابه تا حدودی پایین تر باشد. پس از گذشت نزدیک به دو سال سونی یک بار دیگر و اینبار در اکسپریا E4 از پردازنده مدیاتک استفاده کرده تا با این کار بازارهای کشورهای جهان سوم مثل چین را بیش از گذشته مورد هدف قرار دهد.

اکسپریا E4 یک اسمارت فون 5 اینچی با پردازنده مدیاتک مدل MT6582 است که منابع خبری از چین گزارش دادند سونی سفارش ساخت 3 میلیون واحد از این دستگاه را داده است. این گوشی امکان پشتیبانی از شبکه های 4G را ندارد به همین خاطر گفته میشود سونی قصد دارد تا مدل های ارزان قیمت دیگری با پشتیبانی از شبکه های 4G را روانه بازار کند.

به گزارش DigiTimes سونی قصد دارد تا در سال جاری از پردازنده های مدیاتک در مدل های بیشتری از گوشی های میان رده و ارزان قیمت خود استفاده کند. هرچند که سیاست های سونی به کمتر کردن مدل های ارزان قیمت و تمرکز بر مدل های رده بالا معطوف شده اما به نظر میرسد سونی قصد ندارد بازار کشورهایی همچون چین را به هیچ وجه از دست دهد و برای ورود به آنها سعی دارد تا با ارزان تر کردن قیمت تمام شده گوشی های خود به فروش بیشتری دست پیدا کند. در این راه حتی ممکن است با مدل های بیشتری از پردازنده های 64 بیتی و 8 هسته ای مدیاتک نیز همراه باشیم. نظر شما در این رابطه چیست ؟ آیا استفاده از پردازنده های مدیاتک را برای کشورهای جهان سوم مناسب میدانید ؟