هر چند که بیش از دو ماه از معرفی اکسپریا XZ Premium میگذرد، اما هنوز جنبه های جدیدی از این گوشی هوشمند قدرتمند در حال افشاست. سونی موبایل به تازگی با ارائه اطلاعات جدیدی، از تکنولوژی های برتر و خصوصیات جدید دوربین اکسپریا XZ Premium نسبت به نسل های قبلی سخن گفته است.

همه به خوبی میدانیم که اکسپریا XZ Premium به یک سنسور 19 مگاپیکسلی مجهز است که نسبت به اکسپریا XZ از حیث تعداد پیکسل کاهش داشته است. اما طبق گفته سونی اندازه پیکسل ها در اکسپریا XZ Premium نسبت به نسل قبلی 19 درصد بزرگتر شده است.

سونی در تمامی پرچمدار چند سال اخیر خود از لنز G استفاده کرده بود. حالا سونی افشا میکند که لنز G در اکسپریا XZ Premium بازطراحی شده و کاملا متفاوت با اکسپریا XZ است. این لنز در مقایسه با اکسپریا XZ تا 25 درصد رزولوشن بهتری را ارائه میکند. از مهمترین ویژگی های لنز جدید G در اکسپریا XZ Premium هم سونی به بهبود وضوح تصویر در گوشه های عکس اشاره کرده است.

علاوه بر این فوکوس لیزری در اکسپریا XZ تنها در محیط های کم نور وارد عمل میشود اما در اکسپریا XZ Premium حتی در محیط های روشن نیز فوکوس لیزری وظیفه فوکوس بر روی سوژه را بر عهده خواهد گرفت. همچنین سونی تایید میکند که سرعت فوکوس اتوماتیک در این دستگاه 50 درصد نسبت به اکسپریا XZ سریعتر است.

منبع: