سونی به جای این که اقدام به ساخت دستیار صوتی مجازی خود کند، اسپیکر جدید هوشمند خود را برا رقابت با دستیارهای هوشمند معرفی کرده است. امروز در نمایشگاه IFA سونی از اسپیکر جدید خود با نام LF-S50G رونمایی کرده است. این دستگاه این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند با گفتن عبارت OK Google موزیک های موردنظر خود یا کارهایی از این دست را کنترل کنند. همانطور که احتمالاً انتظار دارید، می توانید از این دستیار بخواهید تا وضعیت آب و هوا، ترافیک و … را در اختیار شما قرار دهد. همچنین، همانند Google Home، می توانید از این دستگاه هم انتظار کنترل ابزارهای درون منزل خود را داشته باشید. زمانی هم که قصد دریافت اطلاعات از اسپیکر را نداشته باشید، بروی آن ساعت به شما نمایش داده خواهد شد.

هنوز اطلاعات کاملی در مورد قابلیت های این دستگاه در اختیار نیست اما شما می توانید این اسپیکر را به دستگاه خود با استفاده از بلوتوث یا NFC متصل نمایید و از قابلیت های درنظر گرفته شده در این زمینه استفاده کنید. از آنجایی که در این اسپیکر از طراحی مقاوم به آب استفاده شده است، می توان از آن در شرایط مختلف استفاده نمود. از آن جایی که این دستگاه گواهینامه ی IPX3 را دریافت کرده است، نمی توان از آن انتظار مقاومت کامل در برابر آب را داشت و این به این معنی خواهد بود که نباید از آن در شرایطی مثل استخر استفاده نمود. برای استفاده از این اسپیکر هم تنها کافیست که آن را به شبکه ی خانگی خود متصل کنید و سپس با استفاده از اپلیکیشن Google Home اقدام به مدیریت اجزای هوشمند منزل خود کنید. همچنین، در این دستگاه از کروم کست نیز استفاده شده است.

در بخش پخش صدا هم سونی اعلام کرده است که اسپیکر LF-S50G می تواند صدایی به صورت 360 درجه و با حجم مناسب برای محیط های داخلی را برای کاربران خود پخش کند. با وجود این که هنوز این اسپیکر در تست های معتبر موردبررسی قرار گرفته است، سونی ادعا کرده است که می تواند صدایی با رنج کامل را پخش کند. برای کنترل این اسپیکر هم می توان از فرمان هایی استفاده کرد تا بدون نیاز به لمس دستگاه بتوان آن را کنترل نمود.

اسپیکر هوشمند سونی با قیمت 200 دلار از ماه اکتبر برای علاقه مندان در بازارها موجود خواهد بود. همچنین، کمپانی گوگل هم به تازگی دستیار جدید را معرفی کرده است که در رنج جدیدی از اسپیکرها و اپلیکیشن ها شاهد استفاده از آن خواهیم بود.

 

منبع: