ifa-2016

از امروز دقیقاً 14 روز یا به عبارتی 2 هفته تا آغاز کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه IFA 2016 در شهر برلین آلمان زمان باقی مانده است و همه چشم ها خیره به این شرکت اَصیل ژاپنی است. دقایقی پیش دعوتنامه کنفرانس مطبوعاتی سونی در این نمایشگاه به بیرون درز کرده است، که میتوان سرنخ هایی از محصولات احتمالی قابل معرفی شدن در این نمایشگاه به دست آورد. اما بهتر است جزء به جزء این دعوتنامه را با هم بررسی کنیم تا ببینیم سونی چه برنامه ویژه ای برایِ کنفرانس اختصاصی خود در IFA 2016 دارد. با ما همراه باشید…

همانطور که اشاره شد، دقایقی پیش تصویری از دعوتنامه رسمی سونی برایِ کنفرانس اختصاصی این شرکت در IFA 2016 به بیرون درز کرده است، که حاوی نکات جالبی است. اولین چیزی که در این دعوتنامه به خوبی خودنمایی میکند، تصویر محصولاتی است که احتمالاً سونی قصد معرفی یا تشریح برخی از آنها را در کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه پیشِ رو دارد.

در تصویر این دعوتنامه تصویر تلویزیون پرچمدار سری جدید Z سونی دیده میشود، که چندی پیش از آنها رونمایی شد و اَکنون برایِ پیش خرید در برخی از کشورهایِ دنیا در دسترس کاربران قرار دارد. در کنار تصویر تلویزیون پرچمدار جدید سونی اما، یک تصویر آشنا از هدست واقعیت مجازی بسیار محبوب Playstation VR سونی میبینیم، که تا به امروز خبرهایِ زیادی از آن برایِ شما منتشر کردیم و همانطور که حتماً در جریان هستید تا حدود 1 ماه دیگر در تمام کشورهایِ دنیا عرضه خواهد شد.

در کنار تصویر هدست واقعیت مجازی سونی، تصویری از هدست بلوتوث بسیار شکیل و منحصر به فرد Ear سونی را میبینیم، که چندی پیش و در نمایشگاه MWC 2016 معرفی شده بود و در کنار این هدست هوشمند بلوتوث، تصویر لامپ هوشمند سونی را میبینیم. سپس تصویری از گوشی اکسپریا X، عضو میانی خانواده جدید سری گوشی هایِ سونی را میبینیم و در کنار آن میتوان تصویری از هندی کم سونی، هدفون سری H.ear و یکسری لوازم جانبی هوشمند را مشاهده کرد.

2TWqgCC04SINuJK29g65 (1)

تجربه نشان داده است که سونی در نمایشگاه IFA معمولاً از پرچمدار جدید خود رونمایی میکند و از این رو تقریباً مطمئن هستیم که این کمپانی ژاپنی حدأقل قصد معرفی یک گوشی هوشمند پرچمدار از خانواده X را دارد. اما درباره سایر محصولات، یا سونی قصد باز معرفی و تشریح برخی از محصولات اشاره شده را دارد یا قصد دارد نسل جدید برخی از این محصولات را در کنفرانس اختصاصی خود معرفی کند.

بدیهی است که معرفی نسل جدید برخی از محصولات غیرممکن به نظر میرسد، چون هنوز سونی برخی از این محصولات را در دنیا عرضه نکرده است تا بخواهد نسل جدید آنها را به جهانیان معرفی کند. به عنوان مثال میتوان به هدست واقعیت مجازی محبوب Playstation VR سونی و تلویزیون هایِ پرچمدار سری Z اشاره کرد، که هنوز در مرحله پیش فروش قرار دارند و به صورت رسمی در دنیا عرضه نشده اند.

پس سونی محصولاتی از این قبیل را صرفاً باز معرفی و آنها را مجدداً به نمایش عمومی خواهد گذاشت و خبری از نسل جدید برخی از محصولاتی که در تصویر دعوتنامه سونی آمده اند نیست. اما در کنار اینها، ممکن است سونی از هدست هایِ بلوتوث، هدفون ها و اسپیکرهایِ قابل حمل جدیدی پرده بردارد و معرفی لوازم جانبی هوشمند جدید به همراه هندی کم جدید سونی دور از انتظار نیست.

محتمل ترین حرکت سونی در این نمایشگاه معرفی پرچمدار جدید از خانواده X است، که تا پیش از این تصاویر و اطلاعاتی از آن به بیرون درز کرده است. به نظر میرسد سونی در نظر دارد از 2 گوشی هوشمند در این نمایشگاه پرده بردارد، که تا به امروز اطلاعات یک گوشی هوشمند با کُدهایِ F8331 و F8332 به بیرون درز پیدا کرده است و با توجه به عکس هایِ منتشر شده، پرچمدار امسال سونی دارایِ یک نسخه اصلی و یک نسخه کامپکت میباشد.

اما میرسیم به بخش پایانی؛ بخش مربوط به متن دعوتنامه. سونی در متن این دعوتنامه از اَصحاب رسانه دعوت به عمل آورده است که در کنفرانس اختصاصی این شرکت در نمایشگاه IFA 2016 حضور به هم رسانند و در معرفی محصولات جدید همراه این کمپانی خوش نام ژاپنی باشند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شده بود، کنفرانس مطبوعاتی سونی در نمایشگاه IFA 2016 در روز 1 سپتامبر 2016 میلادی، رأس ساعت 1:00 بعد از ظهر ( به وقت محلی ) در محل دائمی نمایشگاه IFA در شهر برلین آلمان برگزار خواهد شد.