سونی موبایل با وجود تمام مشکلاتی که طی سال های اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده، همچنان از برترین کمپانی های سازنده تلفن هوشمند در جهان است. شاید از نظر فروش سونی موبایل نتواند با برخی از کمپانی ها رقابت کند اما شکی نیست که وقتی صحبت از نوآوری و خلاقیت میشود، باید به سونی احترام گذاشت.

در طی سال های اخیر، سونی موبایل همواره در گوشی های هوشمند خود از خلاقیت ها و نوآوری های خود استفاده کرد. اولین هایی که در گوشی های اکسپریا به کار گرفته شدند کم نبودند. از اولین صفحه نمایش 4K در اکسپریا Z5 Premium گرفته تا امسال با اکسپریا XZ2 که لقب اولین تلفن همراه جهان با قابلیت فیلم برداری 4K HDR را به خود اختصاص داده است.

سونی موبایل با انتشار یک اینفوگرافیک، نوآوری هایی که در عرصه ساخت گوشی های هوشمند از خود نشان داده را نمایش میدهد. در این اینفوگرافیک به موارد زیادی از جمله استاندارد مقاومت در برابر آب در اکسپریا Z که بالاترین استاندارد آن زمان بود اشاره شده است. نوآوری های سونی البته تنها به گوشی های هوشمند خلاصه نشده و در گجت های هوشمند هم دیده شده است. اولین ساعت هوشمند جهان با بهره مندی از GPS یکی دیگر از نوآوری های سونی در بخش موبایل بوده است.

با مشاهده اینفوگرافیک زیر و نوآوری هایی که سونی به آنها اشاره کرده، به نظر شما مهمترین نوآوری سونی موبایل در سال های اخیر چه بوده است؟ اولین صفحه نمایش HDR، اولین دستگاه با فیلم برداری 4K HDR، اولین اسمارت فون جهان با اینترنت گیگابایتی، بالاترین استاندارد مقاومت در برابر آب و … کدامیک کاربردی تر و خلاقانه تر بوده است؟

منبع: