b7d4a244-5525-4d02-8599-ab45a45d9f9c
بسیاری از کاربران نسبت به تاخیرهای بوجود آمده در انتشار آپدیت اندروید 5.0 لالی پاپ از سونی گله مند هستند. به روزرسانی اندروید آب نبات چوبی که دو هفته قبل به طور محدود آغاز شده بود، از دیروز به طور رسمی و جهانی برای دو دستگاه اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 کامپکت عرضه شده است.

سونی وعده داده بود که تمامی دستگاه های خانواده Z را به اندروید 5.0 به روز خواهد کرد. در مرحله اول دستگاه های خانواده Z3 موفق به دریافت آپدیت شدند و در مرحله بعد نیز قرار است دستگاه های خانواده Z2 به روزرسانی را دریافت کنند. به طور حتم مرحله بعد از آن نیز مربوط به دستگاه های سری اسنپدراگون 800 سونی شامل اکسپریا Z1، اکسپریا Z1 کامپکت و اکسپریا Z Ultra خواهد بود و در پایان نیز خانواده اصیل Z این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

صف طولانی دریافت کنندگان آپدیت باعث شده کاربران اکسپریا Z به عنوان پدربزرگان این خانواده اصیل دیرتر از همه طعم آب نبات چوبی را بچشند. اما این تاخیرها دلیل بر آن نیست که سونی کاربران قدیمی اکسپریا Z را فراموش کرده باشد.

سونی امروز و با انتشار تصویری از اکسپریا Z که در حال اجرای اندروید 5.0 لالی پاپ است، به کاربران نوید به روزرسانی این نسخه را در آینده ای نزدیک میدهد. سونی در این تصویر با انتشار کلمه “به زودی” یک بار دیگر به کاربران اکسپریا Z یادآور میشود که به روزرسانی اندروید 5.0 برای دستگاه آنها در آینده ای نزدیک منتشر خواهد شد. هرچند که تمامی کاربران این خانواده از دریافت آپدیت آب نبات چوبی مطمئن هستند اما این تیزر تا حدی میتواند آرامش بخش کاربران پس از تاخیرهای پیاپی باشد و آن ها را به دریافت هر چه سریعتر این آپدیت امیدوار کند.