اکسپریا XZ2 Premium قابلیت های شاخص و مهمی دارد که هر کدام از آن ها نیاز به یک مقاله مفصل برای بررسی دارد. اما شاید آن چیزی که بیشتر از همه در اکسپریا XZ2 Premium میتوان مورد تحلیل و نقد قرار بگیرد، دوربین دوگانه این دستگاه باشد که برای اولین بار در گوشی های سونی شاهد آن هستیم.

دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium به دو سنسور 19 و 12 مگاپیکسلی مجهز است. سنسور 19 مگاپیکسلی آن با اندکی تغییر تقریباً مشابه با آن چیزی است که در اکسپریا XZ2 و پرچمداران سال 2017 سونی دیده بودیم. اما دوربین دوم در این دستگاه است که تفاوت ها را رقم میزند.

وقتی صحبت از دوربین دوگانه میشود، باید به دنبال یک اتفاق مهم باشیم. یعنی اینکه هدف واقعی از دو دوربینه بودن چیست که این هدف در هر گوشی ممکن است متفاوت باشد. در اکسپریا XZ2 Premium سونی موبایل در اندیشه این است تا با دو دوربین، تصویر برداری در شرایط کم نوری را به بهترین نحو انجام دهد. به همین خاطر است که دوربین اکسپریا XZ2 Premium توانایی بالا بردن ISO تا 51200 در حالت عکس برداری و 12800 در حالت فیلم برداری را دارد.

سونی موبایل که این روزها در حال آماده سازی بازارهای مورد نظر خود برای عرضه اکسپریا XZ2 Premium است، در یک ویدئوی تبلیغاتی کوتاه قدرت فیلم برداری اکسپریا XZ2 Premium در نور کم را به رخ میکشد. این ویدئوی کوتاه مجموعه ای از ویدئوی های ضبط شده توسط دوربین اکسپریا XZ2 Premium در شب است که نشان میدهد، حتی تاریکی شب هم نمیتواند حریف سونی شود و آن را مغلوب کند. این ویدئوی کوتاه را در ادامه از ویدئوسنتر اکسپریان تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.