صحنه بازی هایِ رایانه ای در حال تغییر و تحولات اساسی است و در این بین، عرصه جدید بازی هایِ رایانه ای که گوشی هایِ هوشمند هستند روز به روز در حال ارتقا میباشد. همین موضوع باعث شده است که کمپانی هایِ بزرگ دنیا رو به ساخت بازی برایِ گوشی هایِ هوشمند آورده و با قدرت سعی کنند در این عرصه حضور یابند.

پس از ورود کمپانی نینتندو به رقابت در عرصه بازی هایِ موبایل، حالا نوبت به کمپانی با سابقه و با اصالت سونی رسیده است تا وارد این عرصه پر سود شود. پیش از این خبرهایی مبنی بر ورود رسمی سونی به بازار بازی هایِ موبایلی برایِ شما منتشر کرده بودیم و پس از چندی اعلام کردیم سونی یکسری بازی برایِ بازار ژاپن تدارک دیده است؛ حال اولین بازی سونی در آستانه انتشار قرار دارد.

سونی در نظر دارد اولین بازی خود را با احتیاط بسیار زیادی منتشر کند. اولین بازی سونی برایِ گوشی هایِ هوشمند Everybody’s Golf نام دارد و در بدو انتشار تنها برایِ بازار ژاپن در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این عنوان یک بازی بسیار معروف از یک سری بازی هایِ نوستالژیک میباشد، که حدود 20 سال قدمت دارد و علاقه مندان زیادی در سر تا سر دنیا دارد.

سونی بسیار محتاطانه عمل کرده است و بازی بسیار خاصی را برایِ انتشار به عنوان اولین بازی برایِ گوشی هایِ هوشمند انتخاب کرده است. این بازی به لطف معروفیت خود در بین گیمرهایِ دنیا و گیم پلی بسیار ساده ای که دارد، قطعاً با موفقیت بسیار زیادی مواجه خواهد شد، چون پس زمینه ای 20 ساله در کارنامه خود دارد و از گرافیک حرفه ای و هنری مثال زدنی ای بهره میبرد.

اما اینکه چرا سونی این بازی را ابتدا در کشور خانگی اش ژاپن منتشر خواهد کرد؛ باید بگوییم که این بازی در واقع یک بازی انحصاری برایِ کنسول PS4 میباشد و در بدو عرضه در کشور ژاپن با استقبال بینظیر کاربران مواجه شد و پس از چندی برایِ سایر مناطق دنیا نیز عرضه شد. حال سونی در نظر دارد تجربه مذکور را دقیقاً درباره گوشی هایِ هوشمند نیز اجرا کند و پس از آزمایش موفقیت آمیز این بازی در کشور خانگی اش، آنرا برایِ سایر کشورهایِ دنیا نیز در دسترس کاربران قرار دهد.

خبر خوش اینکه سونی در نظر دارد با همکاری بخش پلی استیشن بازی هایِ بزرگ کنسول مذکور را به گوشی هایِ هوشمند بیاورد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، پس از انتشار موفقیت آمیز احتمالی بازی Everybody’s Golf، سونی در نظر دارد بازی هایِ خاطره انگیزی چون Arc the Lad، Wild Arms و Disgaea را نیز برایِ گوشی هایِ هوشمند منتشر کند و طرفداران خود را با بازی هایِ خاص سورپرایز کند.

خبر آخر هم اینکه بازی Everybody’s Golf برایِ پلتفرم هایِ اَندروید و iOS رایگان خواهد بود و بر اساس اطلاعاتی که سونی در اختیار رسانه ها قرار داده است، دارایِ قابلیت پرداخت درون برنامه ای برایِ دستیابی به آیتم هایِ بیشتر خواهد بود. سونی در نظر دارد با این کار فروش بسیار زیادی از طریق بازی هایِ موبایل کسب کند و با قدرت به عرصه بازی برایِ گوشی هایِ هوشمند بازگردد.

منبع: