ps4-hires1

همانطور که پیشتر نیز وعده داده بودیم، سونی با انتشار بروزرسانی جدید برایِ نرم افزار پخش کننده صدا و تصویر کنسول PS4، پشتیبانی از صدایِ بسیار با کیفیت Hi-Res، ویدئوها و عکس هایِ 360 درجه و فناوری DSEE HX را به این کنسول اضافه کرده است تا کاربران کنسول محبوب و پرطرفدار PS4 بیش از پیش از کار کردن با کنسول خود لذت ببرند.

سونی پیشتر وعده داده بود که با عرضه عمومی هدست واقعیت مجازی Playstation VR، بروزرسانی جدیدی برایِ برنامه مدیاپلیر کنسول PS4 عرضه خواهد کرد که پشتیبانی از ویدئوهایِ 360 درجه را به کنسول مذکور می اَفزاید و علاوه بر آن پشتیبانی از صدایِ با کیفیت Hi-Res و فناوری DSEE HX که پیش از این بر رویِ گوشی هایِ اکسپریا قرار داشت را به این کنسول خواهد آورد.

حال این مهم محقق شده است و به لُطف بروزرسانی شماره 2.50 نرم افزار مدیاپلیر کنسول PS4، پشتیبانی از ویدئوها و عکس هایِ 360 درجه به صورت بسیار حرفه ای به این کنسول اضافه شده است، اما باید در نظر داشته باشید که برایِ تماشایِ این محتویات نیاز به هدست واقعیت مجازی Playstation VR سونی دارید.

همچنین، برایِ بهره بردن از صدایِ بسیار با کیفیت 24 بیتی Hi-Res نیز نیاز به هدفون ها یا هدست هایِ همگام شده با این فناوری دارید. اما همانطور که میدانید، تجربه کردن DSEE HX که یک قابلیت نرم افزاری برایِ بهبود کیفیت اَصوات میباشد نیاز به اَبزار خاصی ندارد و به هر وسیله ای میتوانید از این مورد بهره ببرید.

سونی اشاره میکند که با این بروزرسانی کیفیت پخش ویدئو و فایل هایِ صوتی نیز بالاتر میرود و کاربران اَکنون میتوانند به واسطه این بروزرسانی از فایل هایِ صوتی بسیار با کیفیت FLAC نیز با فناوری هایِ جدید Hi-Res و DSEE HX بهره ببرند، که تجربه شنیداری کاربران را به سطح بسیار بالایی ارتقا میدهد.

منبع: