contacts
سونی از جمله شرکت هایی است که هر ساله اختراعات زیادی را به نام خود به ثبت میرساند. ثبت پتنت های پر تعداد از سونی نشان دهنده ایده های خلاقانه این شرکت با سابقه ژاپنی است که بسیاری از آنها نیز در نهایت به تولید و عرضه نیز ختم میشوند.

سونی یکی از پیشگامان ورود به دنیای گجت های پوشیدنی است. حالا این شرکت قصد دارد پتنت جدیدی را ثبت کند که موضوع آن جنبه های جدیدی از گجت های پوشیدنی را به نمایش خواهد گذاشت.

پتنت جدید سونی که این شرکت قصد ثبت آن را دارد مربوط به لنزهای هوشمند است که با قرار گرفتن در چشم، یک گام جلوتر از عینک های هوشمند خواهد بود. لنز هوشمند سونی گفته میشود که توانایی ثبت عکس و ضبط ویدئو را داراست و جالب تر اینکه کنترل و مدیریت این اعمال نیز با پلک زدن های کاربر صورت خواهد گرفت.

قطعا این لنز تنها به گرفتن عکس و فیلم محدود نمیشود و سونی قابلیت های بیشتری در آن قرار خواهد داد. این لنز توسط سونی به یک حسگر مخصوص مجهز میگردد که نمایش تصاویر را در جلوی چشم و جزئیات دیگر از آن را آسان خواهد گرفت. همچنین ویژگی های دیگر این لنز مثل لرزشگیر و یا فوکوس خودکار نیز از مشکلات ناشی از تماشای آنچه که چشم نیاز به آن دارد کم خواهد کرد.

contact_patent

منبع: