sony-logo
اسپانیا یکی از بهترین بازارها برای سونی و گوشی های اکسپریا به حساب می آید که در سال های اخیر همواره موفقیت های زیادی را برای سونی به همراه داشته است. با انتشار جزئیات مربوط به فروش گوشی های هوشمند در این کشور، سونی پس از سامسونگ و بالاتر از ال جی در رتبه دوم پر فروش ترین شرکت های سازنده تلفن همراه در این کشور قرار گرفت.

سونی در سال 2014 موفق به فروش 2.3 میلیون دستگاه گوشی اکسپریا در کشور اسپانیا شده است. این میزان برابر است با 15.5 درصد از کل گوشی های هوشمند فروخته شده در این کشور که نسبت به سال قبل 1.3 درصد رشد داشته است.

Isidro Moreno مدیر عامل سونی موبایل اسپانیا با بیان اینکه فروش گوشی های هوشمند در کشور اسپانیا در سال 2014 با رشد 31 درصدی به 17.6 میلیون واحد رسیده این کشور را یک محیط سالم برای سونی دانست تا در آن به سودهای تجاری زیادی از راه فروش گوشی های هوشمند اکسپریا برسد. وی همچنین در صحبـت های خود گفـته است” ما بسیار خوشحال هستیم که در بازار مهم اسپانیا با رشد فروش زیادی رو به رو بودیم و در آینده ای نزدیک به شرکت پیشرو در فروش گوشی هوشمند در این کشور تبدیل خواهیم شد.”

اسپانیا در کنار کشورهای مثل آلمان، فرانسه، انگلستان و ایتالیا از مهم ترین بازارهای موبایل در اروپا محسوب میشود که سونی در تمامی آنها از جایگاه نسبتا قابل قبولی نیز برخوردار است. حضور قدرتمندتر در بازارهای اروپایی میتواند در راه موفقیت سونی برای افزایش سهم خود از بازارهای جهانی بسیار مهم باشد.

telecompaper