sony-logo
منابع داخلی در ژاپن از افزایش سود عملیاتی مورد انتظار توسط سونی در سال جاری خبر میدهند. هر چند که هنوز هیچ بیانیه ای از جانب سونی در این خصوص منتشر نشده است اما روزنامه معتبر Nikkei در ژاپن از افزایش سود عملیاتی سونی در سال 2015 نوشته است. این روزنامه در این خصوص گزارشی را ارائه کرده که بر اساس آن سونی پیش بینی میکند در سال 2015 به سود عملیاتی 2.5 میلیارد دلاری دست پیدا خواهد کرد.

این مقدار دقیقا چهار برابر مقداری است که پیش از این سود برای سال جاری پیش بینی کرده بود. در صورتی که سونی موفق به کسب چنین سودی شود بالاترین سود سالیانه خود را از سال 2008 تا به امروز بدست آورده است.

البته با نگاهی به وضعیت فعلی سونی دستیابی به چنین رقمی چندان دور از تصور نیست. سونی در آخرین گزارش مالی خود موفق به کنترل ضرر شده و امید دارد تا در ادامه نیز با سیاست های جدید خود بهبودهایی را در وضعیت مالی خود ایجاد کند. فروش بالای سنسور های دوربین، موفقیت در بخش کنسول های بازی و رشد فروش گوشی های هوشمند نسبت به سال قبل از مهمترین عوامل برای کسب سود بیشتر توسط سونی خواهند بود.

گزارش مالی بعدی سونی که به زودی منتشر خواهد شد میتواند بسیاری از نقاط مبهم این ماجرا را روشن کند. آیا سونی میتواند موفقیت نسبی خود در کنترل ضرر ها را در سه ماهه اول سال جاری نیز ادامه دهد؟ باید منتظر گزارش مالی بعدی سونی باشیم.

reuters