سونی تعداد زیادی از برنامه های اختصاصی خود را در گوگل پلی به اشتراک گذاشته تا کاربران از طریق این فروشگاه نرم افزاری معتبر، بتوانند به برنامه های اختصاصی گوشی خود دسترسی پیدا کنند. هر چند سونی در ماه های اخیر قید توسعه بسیاری از برنامه های اختصاصی خود را زده اما یکی از این برنامه به تازگی به فروشگاه گوگل پلی وارد شده است.

برنامه دستیار اکسپریا یا همان Xperia Assist که در گوشی های جدید سونی به عنوان یک گزینه در تنظیمات قابل مشاهده است، جدیدترین برنامه وارد شده به گوگل از جانب سونی است.

این برنامه به صورت کاملاً اختصاصی برای کاربران گوشی های سونی در نظر گرفته شده و قابل نصب بر روی سایر گوشی های هوشمند نیست. به عبارت دیگر اگر شما از کاربران گوشی های اکسپریا نیستید، قید استفاده از این برنامه را بزنید، چرا که امکان نصب آن تنها بر روی گوشی های اکسپریا وجود دارد.

برنامه دستیار اکسپریا یک برنامه بسیار ساده است که به کاربران چگونگی کار با گوشی های هوشمند اکسپریا را آموزش میدهد. دسترسی به گزینه های مهم در تنظیمات و راهنمایی کاربران برای دستیابی به بهترین تجربه کاربری از قابلیت های اساسی این برنامه به شمار میرود. اگر این برنامه را در اختیار ندارید میتوانید از اینجا آن را دانلود کنید.