10
شاید بسیاری از شما تاکنون با واژه Folding@Home آشنا شده باشید. Folding@Home یک پروژهٔ رایانش توزیع شده برای تحقیق دربارهٔ بیماری‌ها است. شبکهٔ «فولدینگ در خانه» از ۱ اکتبر ۲۰۰۰ در دانشگاه استانفورد آغاز شده است. این پروژه رایانش داوطلبانه و رایانش مشبک در حقیقت عمل شبیه‌سازی تاخوردن پروتئین‌ها و شبیه‌سازی طراحی برای تولید داروهای جدید و مؤثر برای درمان امراض سخت را انجام می‌دهد. این پروژه منابع استفاده نشده پردازنده‌ها در رایانه هزاران کاربر داوطلب را در سراسر دنیا که نرم‌افزار کم‌حجم این پروژه را نصب نموده‌اند به خدمت می‌گیرد.

سونی موبایل که هیچگاه از کمک به درمان بیماری ها دریغ نکرده این بار نیز دست به کار شده و برنامه اختصاصی Folding@Home را برای کاربران گوشی های اکسپریا عرضه کرده است. این برنامه که بر روی تمامی گوشی های اکسپریا با نسخه اندروید 4.4 و بالاتر قابل نصب است به گفته سونی کاملا امن بوده و هیچ اطلاعاتی را از گوشی همراه شما خارج نمیکند. فقط به نوعی با فعال سازی این برنامه قدرت پردازشی گوشی شما زمانی که گوشی در حالت Sleep قرار دارد برای کمک به کشف بیماری ها قرض داده میشود.

این برنامه هم اکنون در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا قابل دریافت است. شما نیز میتوانید با نصب این برنامه و فعال سازی آن در این عمل خیر خواهانه سهیم باشید.