سونی ید طولایی در درو کردن جوایز مربوط به طراحی در جشنواره هایِ مختلف جهانی دارد. پیش از این و در گذشته، سونی جوایز مختلفی را از جشنواره هایِ IF Design و Red Dot کسب کرده است. سونی در سال 2015 و سال 2016 موفق به کسب جوایز متعددی از جشنواره IF Design شده بود و امسال نیز، حسابی گرد و خاک به پا کرده است.

سونی امسال نمایش قدرت بسیار جذابی را در کنگره جهانی موبایل داشت، به نحوی که بسیاری از منتقدین و اصحاب رسانه، این نمایش را یکی از تاریخی ترین نمایش هایِ سونی در طی سال هایِ اَخیر و بازگشتی مقتدرانه به قاعده بازی میدانند. سونی امسال به سیم آخر زد و محصولی را معرفی کرد که شاید تا مدت ها بر قله به تنهایی بتواند پرچم سونی را برافراشته نگاه دارد، اما هنوز تا کسب موفقیت هایِ اکسپریا XZ Premium زمان باقی است.

سونی امسال موفق به کسب سه جایزه در بخش گوشی هایِ هوشمند از جشنواره IF Design شده است. اکسپریا X Compact، اکسپریا XA و اکسپریا XZ سه گوشی هوشمند سونی هستند که موفق به دریافت جایزه بهترین گوشی هایِ هوشمند سال 2017 از دید منتقدین سخت گیر این جشنواره بین المللی شده اند.

اما این تمام ماجرا نیست و سونی موفق به کسب 15 جایزه دیگر نیز شده است، که 3 عدد از این جوایز جزو جوایز طلایی هستند. سونی بخاطر محصولات بینظیری چون اولین هدست واقعیت مجازی خود ( Playstation VR )، پروژکتور بینظیر پروژه T ( از نمونه پروژه هایِ آزمایشگاه آینده سونی ) و گرامافون بسیار خلاقانه PS-HX500 سونی، که نظر بسیاری از اصحاب رسانه را نیز به خود جلب کرده بود توانست جایزه طلایی جشنواره طراحی سال 2017 را کسب کند. در زیر میتوانید لیست کامل جوایز سونی در جشنواره طراحی سال 2017 را مشاهده کنید.

برندگان جایزه طلایی جشنواره طراحی سال 2017

– PS-HX500 turntable
– Future Lab Program™ T Interactive Projector
– PS VR

برندگان سایر جوایز جشنواره طراحی سال 2017

– Xperia™ X Compact smartphone
– Xperia™ XA smartphone
– Xperia™ XZ smartphone
– VPL-VZ1000 Ultra Short Throw Projector
– Sony Bank WALLET Debit Card
– wena wrist Smart Watch with NFC
– GTK-XB7 High Power Audio
– TA-ZH1ES Premium Headphone Amplifier
– MDR-1000X Wireless Headphones
– MDR-Z1R Hi-Res Audio Headphones
– Walkman® NW-WM1Z Hi-Res Music Player
– DSC-RX10M3 Digital Still Camera
– KOOV® Coding & Robotics Kit
– BRAVIA® ZD9 Series 4K HDR Television
– Future Lab Program™ N Voice Interaction System

منبع: