سونی چندی پیش و پس از مدت زمانی طولانی، اولین بروزرسانی عظیم کنسول PS4 در سال 2017 میلادی را برایِ هر سه نسخه از این کنسول منتشر کرد. بروزرسانی مذکور با خود ویژگی هایِ بسیار جدید و جذابی را به کنسول هایِ PS4 سونی آورد و توانست نظر بسیاری از کاربران کنسول محبوب PS4 سونی را به خود جلب کند.

پشتیبانی بهتر از هدست واقعیت مجازی، تغییر و ساخت پس زمینه برایِ محیط سیستم عامل پلی استیشن، پوشه بندی عناوین، تغییرات کُلی در بخش اعلانیه ها، بهبود عملکرد کُلی سیستم، پشتیبانی از هاردهایِ اکسترنال تا حجم 8 ترابایت و حالت جدیدی به نام Boost Mode برایِ کنسول PS4 Pro، که باعث میشود بازیهایِ بهینه نشده برایِ این کنسول با نرخ فریم بالاتری اجرا شوند از مزایایِ آپدیت عظیم 4.50 کنسول PS4 بودند.

اما همیشه امکانات جدید باعث بروز مشکلاتی در سیستم عامل نیز میشوند. برخی از کاربران مشکلاتی را پس از بروزرسانی کنسول خود به نسخه 4.50 تجربه کرده بودند، که بیشتر مربوط به اتصال بیسیم به یک شبکه میشد. حال به نظر میرسد با این بروزرسانی که با شماره ساخت 4.55 در اختیار کاربران قرار گرفته است، مشکل مذکور نیز نهایتاً حل خواهد شد.

سونی درباره تغییرات دیگر این نسخه حرفی به میان نیاورده است و در بخش تغییرات تنها به برطرف سازی مشکلات اشاره شده است. این بروزرسانی هم اَکنون با حجم 340 مگابایت برایِ هر سه نسخه کنسول PS4، کنسول PS4 Slim و کنسول PS4 Pro و در تمامی مناطق 3 گانه دنیا در اختیار کاربران قرار دارد. توصیه میکنیم هم اَکنون کنسول خود را به این نسخه بروزرسانی کنید.

منبع: