چند روزی است که گوشی اکسپریا X سونی با بروزرسانی جدیدی به وصله هایِ امنیتی ماه جولای مجهز شده است و به نظر میرسد اَکنون نوبت به گوشی هایِ پرچمدار سونی رسیده است. سونی موبایل از غروب امروز پروسه بروزرسانی گوشی هایِ اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance را آغاز کرده است.

این بروزرسانی با شماره ساخت 41.2.A.7.35 در اختیار کاربران هر دو گوشی اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance قرار گرفته است و بر اساس اطلاعات به دست آمده، پچ امنیتی را به وصله هایِ ماه جولای بروزرسانی میکند و با خود بهبودهایی نیز به همراه دارد، که متأسفانه طبق معمول خبری از جزئیات آن هنوز در دسترس نیست و باید به صورت تجربی آنها را کشف کرد.

نکته جالب اینجاست که این بروزرسانی به صورت بسیار محدود و فعلاً تنها برایِ یک منطقه برایِ هر دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته گوشی اکسپریا XZ منتشر شده است. نکته جالب تر اینکه، تنها منطقه ای که در نسخه دو سیم کارته این بروزرسانی را تجربه کرده است، منطقه خاورمیانه میباشد.

درباره گوشی اکسپریا X Performance نیز داستان تقریباً به همین منوال میباشد و در حال حاضر این بروزرسانی به صورت بسیار محدود در اختیار مناطق مختلف دنیا قرار گرفته است. پیش بینی میشود از صبح فردا این بروزرسانی به صورت گسترده برایِ تمامی مناطق دنیا در دسترس کاربران این دو گوشی هوشمند قرار گیرد.