PS4_System_Update_35_Musashi-600x420

چندی پیش سونی از طرح بتایِ فریمور کنسول پلی استیشن 4 رونمایی کرده بود، که به موجب آن برخی از کاربران میتوانستند با شرایطی ویژه در طرح مذکور ثبت نام کرده و در برنامه تست فریمور آینده کنسول محبوب سونی شرکت کنند. سونی در اولین طرح بتایِ فریمور PS4 برخی قابلیت هایِ جدید را برایِ کاربران شرکت کننده در طرح مذکور در دسترس قرار داده بود، که امروز و با انتشار بروزرسانی 3.50 به نسخه پایدار و نهایی فریمور جدید پلی استیشن راه یافته اند. این بروزرسانی که از انتشار آن زمان زیادی نمیگذرد، با خود ویژگی هایِ بسیار جالبی را به همراه دارد که به اختصار با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

یکی از قابلیت هایی که تا پیش از این جایِ خالیش به شدت احساس میشد، قابلیت آفلاین نشان دادن کاربر در شبکه PSN یا در لیست دوستان میباشد. از طریق این ویژگی جدید، کاربران میتوانند بدون هیچگونه زحمتی و تنها با انتخاب گزینه مربوط به وضعیت آنلاین بودن، گزینه آفلاین را انتخاب کرده و به این طریق خود را از دسترس خارج کنند.

26176200035_058f7eb0c4_z

قابلیت دیگری که به این نسخه اضافه شده است نیز از جذابیت خاصی برایِ گیمرها برخوردار است. سونی در نسخه جدید فریمور پلی استیشن 4 قابلیت خبردار شدن از وضعیت آنلاین شدن دوستان یا هم بازیهایتان را اضافه کرده است، که برایِ کاربرانی که زیاد با دوستان خود به صورت آنلاین بازی میکنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

25571429304_73ff2f6294_z

یکی دیگر از قابلیت هایِ جذاب و جدید فریمور جدید اما، اضافه شدن قابلیتی به نام رویداد برنامه ریزی شده است. به واسطه این قابلیت کاربران میتوانند واقعه ای را در آینده ای دور یا نزدیک ایجاد کنند، دوست یا دوستان خود را به آن دعوت کنند، بازی مورد نظر را انتخاب کنند، برایِ آن تاریخی انتخاب کنند و به این شکل در تاریخ و زمان مد نظر، همه چیز بر اساس برنامه ریزی هایِ صورت گرفته برپا خواهد شد.

25573553513_4b2560b811_z

و اما آخرین قابلیت جدیدی که به بخش شبکه اجتماعی نسخه 3.50 فریمور پلی استیشن 4 اضافه شده است، قابلیت با هم بازی کردن است. به کمک این ویژگی، کاربران عضو یک گروه خصوصی میتوانند ببینند که دوستانشان در حال بازی کردن چه عناوینی هستند، به این ترتیب میتوانند بر رویِ اسم دوستشان رفته و با او به بازی مد نظر بپردازند. همچنین، بازی کردن با دوستانی که در لیست دوستانتان هستند از پیش بسیار ساده تر شده است.

اینها تقریباً تمامی ویژگی هایِ جالب آخرین فریمور سونی برایِ کنسول Playstation 4 میباشد، اما بدیهی است که سونی ویژگی ها و قابلیت هایِ دیگری نیز در این فریمور لحاظ کرده است که در آینده ای نزدیک به دست کاربران کشف خواهند شد. همچنین خبرها حاکی از آن هستند که سونی باز هم بر رویِ بهبود کارایی نرم افزاری کنسول پلی استیشن کار کرده است، تا تجربه لذت بخش تری را برایِ کاربران این کنسول محبوب رقم بزند. در این بین، یک ویژگی بسیار مهم دیگر نیز به نسخه جدید فریمور PS4 اضافه شده است، که به دلیل اهمیت موضوع، آن را در خبری جداگانه پوشش خواهیم داد.

بروزرسانی: اگر یکی از صاحبان کنسول PS4 سونی هستید و هنوز فریمور کنسول خود را به نسخه جدید بروزرسانی نکرده اید، میتوانید فایل بروزرسانی آفلاین 3.50 را به صورت مستقیم دریافت و بر رویِ کنسول خود نصب نمایید.

دانلود فایل آپدیت آفلاین فریمور رسمی 3.50 برایِ کنسول Playstation 4