سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

3
۳۹,۵۰۱

سونی به طور رسمی “مدیریت سبز 2025” (GM2025) را در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) سال 2021 آغاز کرد. این یک برنامه پنج ساله برای دستیابی سونی تا صفر (تا سال 2050) است. هدف از GM2025 این است تا به تدریج مقدار پلاستیک را در بسته بندی محصولات قابل حمل کاهش دهد تا زمانی که استفاده از پلاستیک به 0 درصد برسد. سونی برای هر سال اهداف میان مدت زیست محیطی خاصی را برای شرکت خودش تعیین کرده است. بنابراین نگاه به نتایج امسال بسیار جالب است.

حذف پلاستیک از بسته بندی گوشی های اکسپریا

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

1. اعداد بالا نسبت پلاستیک مورد استفاده در یک بسته از مدل های جهانی محصول (به درصد از نظر وزن) است.

2. تغییرات از سال 2018 تا 2019: سونی پالت های پلاستیکی را با پالت های خمیری و واشر های پلاستیکی را با کارت جایگزین کرد.

3. تغییرات از 2019 تا 2020: اصلاح ساختار جعبه بسته بندی. استفاده از مواد ، از جمله پلاستیک (عمدتا فیلم PP1) کاهش داده شده است.

4. تغییرات از سال 2020 تا 2021: سونی لایه فیلم روی سطح جعبه را با لاک ، پوشش پلاستیکی کابل USB متصل شده را با روکش کاغذ و لایه فیلم روی سطح برچسب را با لاک جایگزین کرد.

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

حذف پلاستیک های یکبار مصرف

به عنوان بخشی از پایداری این برنامه ، سونی اعلام کرد با حذف لوازم پلاستیکی یا جایگزینی آنها با مواد کاغذی ، استفاده از پلاستیک را در بسته بندی کاهش می دهد. به عنوان مثال ، جایگزینی لایه فیلم پلاستیکی موجود در کارتن گوشی اکسپریا وان مارک 3 با یک لاک مقاوم در برابر سایش و جایگزینی روکش پلاستیکی کابل USB با یک روکش کاغذی.

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

1. لایه فیلم → لایه مقاوم در برابر سایش
2. فیلم پلاستیکی → کاغذ
3. پلاستیک → مقوا یا خمیر پلاستیکی
3. برچسب ها
4. روکش پلاستیکی کابل USB

انتخاب دقیق مواد با هدف جلوگیری از سفید شدن

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

سینی های موجود در جعبه های بسته بندی گوشی های هوشمند از خمیر دور ریخته شده کارخانه از طریق قالب سفارشی مخصوص ساخته می شوند. برای دستیابی به رنگ سفید مورد نظر ، سونی خمیر را با دقت انتخاب کرده است. همچنین در این فرایند دیگر نیازی به سفید کردن نیست.

حفظ عملکرد محافظتی بسته بندی و کارایی آن

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

1. پلاستیک → کاغذ
2. پالت های پلاستیکی حذف می شوند

در این رابطه ، بیایید ببینیم تویوماکی نیشیزاکی (Tomoyuki Nishizaki) ، مهندس طراحی بسته بندی سونی چه می گوید:

سونی بزودی کارتن های پلاستیکی را از گوشی های اکسپریا حذف می کند

“آگاهی از محیط زیست در حال افزایش است. آلودگی دریایی ناشی از دفع نامناسب پلاستیک های یکبار مصرف اخیرا مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است و اهداف محیطی میان مدت سونی (مدیریت سبز 2025) شامل کاهش مواد بسته بندی پلاستیکی به عنوان یک اولویت است. آگاهی از محیط زیست از دیرباز یکی از موضوعات طراحی بسته بندی گوشی های اکسپریا ما بوده است. ما در حال حذف یا جایگزینی مواد بسته بندی پلاستیکی برای کارتن گوشی های هوشمند خودمان هستیم و این در حالی است که همچنان عملکرد مورد نیاز را حفظ می کنیم. به عنوان مثال ، در مدل سال 2019 ، ما به جای استفاده از پلاستیک قالب دار به سینی های بسته بندی خمیر کاغذی روی آوردیم و ضمن حفظ تجربه جعبه سازی ، پلاستیک را از بسته بندی گوشی های خودمان حذف کردیم. ما گروه تجاری ارتباطات سیار هستیم که در تلاش هستیم تا در چند سال آینده مواد کلی بسته بندی پلاستیکی را از جعبه محصولاتمان حذف کنیم.”

نظر شما در رابطه با این حرکت سونی چیست؟

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

3 دیدگاه ها

  1. سونی کار درست میکنه نه مثل اپل و سامسونگ دزد که شارژر رو از جعبه حذف میکنن به بهانه محیط زیست الان همین کارو اپل کرده بود تموم پیجا خبری اینو ‌پوشش میدادن هعیی نمیدونم چرا سونی یا شرکتای دیگه کاراشون مثل اپل پرسروصدا نیس

  2. کار ارزشمندی هست و امیدوارم مصرف کنندگان از دوام کمتر مواد جایگزین راضی باشند، چون غالبا بازیافت پلاستیک بخوبی صورت نمیگیرد و اگرهم بازیافت شود چندصدسال طول میکشد تا تجزیه شود. امیدواریم روزی هم درکشور ما حفظ محیط زیست جدی گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here