سونی امروز در کنگره جهانی موبایل تأیید کرد که به تمرکز بر رویِ بازارهایِ خاص برایِ فروش محصولات اکسپریا ادامه خواهد داد و سعی دارد در کشورهایی که اُپراتورها حضور رسمی و پر رنگی دارند، بیشتر بر رویِ گوشی هایِ آنلاک شده و به اصطلاح Sim Free کار کند تا گوشی هایِ محدود به طرح هایی که معمولاً اُپراتورها برایِ کاربران ارائه میکنند.

این موضوع میتواند بسیار حائز اهمیت باشد، چرا که سونی در این حالت میتواند با ایدئولوژی و تفکر خاص خود گوشی هایِ هوشمندش را به دست کاربران نهایی برساند و به این ترتیب از قید و بند درگیر شدن با اُپراتورها که معمولاً درخواست هایِ بیجایی از سازندگان گوشی هوشمند دارند و معمولاً روند بروزرسانی گوشی هایِ هوشمند را کُند میکنند خلاصی یابد.

این موضوع همچنین از حیث بازاریابی و زمان عرضه گوشی هایِ هوشمند نیز سونی را در موقعیت بسیار خوبی قرار میدهد و به این ترتیب سونی میتواند به صورت کامل بر رویِ فروش و عرضه گوشی هایِ اکسپریا تمرکز کند. سونی اشاره میکند که در حال حاضر در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و در نظر دارد با قدرت تمام و بدون واسطه گوشی هایِ هوشمندش را به کاربران نهایی برساند.

تا پیش از این بسیاری عقیده داشتند که سونی به زودی حیطه گوشی هایِ هوشمند را ترک خواهد کرد، اما حالا سونی با پشت سر گذاشتن یک سال مالی بسیار عالی نسبت به سال هایِ گذشته، با قاطعیت تمام اعلام میکند که توانایی رقابت با کمپانی هایِ بزرگ دنیا همچون قبل را به دست آورده است و به زودی خبرهایِ زیادی از فروش بالایِ گوشی هایِ اکسپریا و سهم بیشتر این کمپانی اصیل ژاپنی در بازارهایِ جهانی خواهید شنید.

به عنوان اولین قدم مثبت، سونی در یکی از بازارهایِ هدف اصلی خود که کشور تایوان میباشد، تنها بر رویِ فروش محصولات بسیار بالا رده ( همچون اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium ) سرمایه گذاری کرده است. با این برنامه ریزی دقیق و حرکت رو به جلو، سونی موبایل رسماً اعلام کرد که برایِ سال 2017 برنامه هایِ خاصی دارد، که در خبرهایِ بعدی درباره آن صحبت خواهیم کرد.

سونی با 2 گوشی هوشمند میانرده و قدرتمند اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra که جایگزین برحق گوشی هایِ اکسپریا XA و اکسپریا XA Ultra هستند، در نظر دارد سهم بسیار بیشتری از بازار پر تب و تاب گوشی هایِ هوشمند میانرده را تصاحب کرده و با گوشی هایِ پرچمدار و بسیار قدرتمند اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium که فاصله خالی میان پرچمدار 2016 تا پرچمدار 2017 را به خوبی پر میکنند، قطعاً بازگشتی شکوهمند به بازار گوشی هایِ هوشمند خواهد داشت.

منبع: