کمپانی سونی نخستین تولید کننده ی تلوزیون بود که از سیستم عامل اندروید در دستگاه های خود استفاده کرده است و حالا این کمپانی در حال بروزرسانی دستگاه های خود به اندروید نوقا می باشد؛ البته ماه ها پس از عرضه ی این سیستم عامل این کار انجام شده است. البته مشکل طولانی شدن زمان عرضه ی اندروید نوقا برای تلوزیون ها تنها گریبان گیر سونی نیست و کمپانی های دیگری چون شیائومی نیز درگیر این مسئله هستند. با وجود گذشت زمان، سونی در حال حاضر در حال عرضه ی این سیستم عامل برای دستگاه های خود است.

بر اساس گزارش تعدادی زیادی از کاربران اندروید تی وی، به نظر می رسد که بروزرسانی در حال عرضه شدن می باشد. مدل X800D هم اکنون در حال دریافت بروزرسانی می باشد ولی مدل هایی مثل X850D و X930D هنوز این آپدیت را دریافت نکرده اند. کاربران همچنین در مورد مسئله ی بزرگی در این زمینه صحبت کرده اند؛ بر اساس گفته ی آن ها، ویدئوها در این نسخه به خوبی پخش نمی شوند و گاهی بی دلیل متوقف می شوند. تنها راه حل برای رهایی از این مشکل هم ریست کردن تلوزیون گزارش شده است که در زمانی که کاربران بروی تلوزیون های خود اپلیکیشن های زیادی نصب کرده اند، مسئله ی آزاردهنده ای خواهد بود. البته برخی دیگر از کاربران مشکلی با این بروزرسانی نداشته اند و توانسته اند بدون مشکل از قابلیت هایی چون تصویر در تصویر آن استفاده کنند.

این بروزرسانی برای بیشتر دستگاه های مدل X800D عرضه شده است ولی همچنان برخی دیگر این آپدیت را دریافت نکرده اند. هنوز مشخص نیست که چه مدت زمان دیگری صاحبان دیگر مدل های تلوزیون های هوشمند سونی باید منتظر دریافت آپدیت بمانند ولی براساس برخی گفته ها، سونی در حال حل مشکلات این آپدیت می باشد تا بتواند نسخه ای بدون مشکل را برای سایر مدل های تلوزیون خود عرضه کند. در صورتی که از تلوزیون مدل X800D استفاده می کنید، باید بتوانید با استفاده از منوی تنظیمات و بخش checking for update این بروزرسانی را دریافت کنید. البته این آپدیت به صورت منطقه ای عرضه شده است و هنوز برای برخی مناطق عرضه ی آن آغاز نشده است.

منبع: