اکسپریا X با آنکه سال گذشته در قامت یک اسمارت فون شبه پرچمدار پا به میدان گذاشت، اما در تمام زمینه ها کم از پرچمداران آن روز نداشت. حتی در زمینه آپدیت رسانی نیز سونی توجه ویژه ای به این اسمارت فون کوچک داشته و با گذشت یک سال و نیم از عرضه، همچنان در ارائه بهترین آپدیت ها سریع عمل میکند.

این اسمارت فون 5.0 اینچی که یکی از خوش قیمت ترین گوشی های هوشمند موجود در بازار کشورمان به حساب می آید، امروز یک به روزرسانی دیگر را دریافت کرد. به روزرسانی جدید اکسپریا X برای هر دو مدل تک سیم و دو سیم کارت با شماره ساخت 34.3.A.0.238 در مناطق مختلف جهان از جمله ایران در دسترس قرار گرفته است.

این به روزرسانی در آپدیت سنتر گوشی نیز به صورت OTA قابل دریافت است. حجم این آپدیت برای کاربران حدود 109 مگابایت است که هم اکنون کاربران کشورمان شرایط دریافت آن را دارند.

آپدیت جدید اکسپریا X جدیدترین پچ امنیتی موجود را که مربوط به اول اکتبر است با خودش به همراه دارد. این پچ تنها دو روز قبل برای پیکسل های گوگل عرضه شده بود که حالا سونی خیلی سریع آن را به اکسپریا X نیز داده است. سرعت عمل سونی در ارائه آپدیت های امنیتی یک بار دیگر عملکرد قابل قبول سونی در به روزرسانی های نرم افزاری را تایید میکند.